שרי התרבות של איראן וישראל מסכימים: "נגד הופעת ברנבוים בטהרן"

שר התרבות של איראן הצטרף להתנגדותה של שרת התרבות והספורט מירי רגב להופעתו של המנצח ופעיל השלום הישראלי, דניאל ברנבוים, בטהרן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין.

שר התרבות האיראני, עלי ג'נאתי, הודיע על ביטול הקונצרט של התזמורת, שהיה אמור להתקיים באוקטובר, בגלל אזרחותו הישראלית של ברנבוים, המשמש כמנצח התזמורת מאז 1992.

"איראן לא מכירה במשטר הציוני ולא תשתף פעולה עם אמנים מהמשטר הזה", אמר דובר משרד התרבות האיראני בהתייחסו לביטול הופעת ברנבוים, המחזיק באזרחות ישראלית מאז 1952 אולם מתגורר בברלין זה שנים. 

משרד התרבות של איראן יישר בכך קו עם עמדת שרת התרבות רגב אשר ביקרה קשות את כוונתו של ברנבוים להופיע באיראן, וטענה כי המנצח משתמש בתרבות כמנוף לדעותיו הפוליטיות. מקורביו של ברנבוים ציינו כי ההסכמה הנדירה בין ישראל לאיראן מהווה הוכחה נוספת לתרומתו של המנצח הנודע לקידום הבנה בין ממשלות המזרח התיכון.

ברנבוים, אשר קיבל אזרחות כבוד פלסטינית בשנת 2008, סירב בעבר להתראיין לכתבת גלי צה"ל בגלל שלבשה מדים, תמך בחרם על היכל התרבות באריאל, ערך קונצרט בעזה, וייסד בשנת 1999 את התזמורת הדיוואן מזרח-מערב, שבה יש מספר שווה של נגנים יהודים ופלסטינים, יחד עם ידידו, החוקר ומבקר הספרות הפלסטיני אדוארד סעיד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew