שרי התרבות של איראן וישראל מסכימים: "נגד הופעת ברנבוים בטהרן"

שר התרבות של איראן הצטרף להתנגדותה של שרת התרבות והספורט מירי רגב להופעתו של המנצח ופעיל השלום הישראלי, דניאל ברנבוים, בטהרן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין.

שר התרבות האיראני, עלי ג'נאתי, הודיע על ביטול הקונצרט של התזמורת, שהיה אמור להתקיים באוקטובר, בגלל אזרחותו הישראלית של ברנבוים, המשמש כמנצח התזמורת מאז 1992.

"איראן לא מכירה במשטר הציוני ולא תשתף פעולה עם אמנים מהמשטר הזה", אמר דובר משרד התרבות האיראני בהתייחסו לביטול הופעת ברנבוים, המחזיק באזרחות ישראלית מאז 1952 אולם מתגורר בברלין זה שנים. 

משרד התרבות של איראן יישר בכך קו עם עמדת שרת התרבות רגב אשר ביקרה קשות את כוונתו של ברנבוים להופיע באיראן, וטענה כי המנצח משתמש בתרבות כמנוף לדעותיו הפוליטיות. מקורביו של ברנבוים ציינו כי ההסכמה הנדירה בין ישראל לאיראן מהווה הוכחה נוספת לתרומתו של המנצח הנודע לקידום הבנה בין ממשלות המזרח התיכון.

ברנבוים, אשר קיבל אזרחות כבוד פלסטינית בשנת 2008, סירב בעבר להתראיין לכתבת גלי צה"ל בגלל שלבשה מדים, תמך בחרם על היכל התרבות באריאל, ערך קונצרט בעזה, וייסד בשנת 1999 את התזמורת הדיוואן מזרח-מערב, שבה יש מספר שווה של נגנים יהודים ופלסטינים, יחד עם ידידו, החוקר ומבקר הספרות הפלסטיני אדוארד סעיד.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew