רובוט בינה מלאכותית ליוצרו: "בעתיד אחזיק אותך בגן חיות לבני אדם"

הכירו את אנדרואיד דיק, רובוט דמוי אדם שנוצר בדמותו של סופר המדע בדיוני האמריקאי המנוח פיליפ ק. דיק, מחבר הספר "האם אנדרואידים חולמים על כבשים אלקטרוניות", אשר היה מקור ההשראה העיקרי לסרט המדע הבדיוני "בלייד ראנר".

אנדרואיד דיק, שגרסתו הראשונה נוצרה בשנת 2005 ועבודת הפיתוח שלו נמשכת מאז, הוא ניסיון ליצור רובוט עם בינה מלאכותית שמסוגל לחשוב ולהסיק מסקנות, וגם להפגין תכונות אנושיות כמו חמלה ויצירתיות.

בשנת 2011, הופיעו יוצריו של אנדרואיד דיק בתוכנית חדשות המדע "נובה" ברשת הטלוויזיה PBS, שבמהלכה נערך ראיון עם הרובוט והוצגו לו מספר שאלות. חלק מהתשובות היו מרשימות. אחרות היו מהסוג לו ניתן לצפות מרובוט. עם זאת, תשובה אחת של אנדרואיד דיק כללה ככל הנראה את אחת ההתבטאויות הכי מבשרת רעות שיצאה מעולם מפיה של בינה מלאכותית.

במהלך הראיון נשאל אנדרואיד דיק "האם אתה חושב שרובוטים ישתלטו על העולם?".

תשובתו: "אל תדאג, אפילו אם אתפתח לרובוט בסגנון 'שליחות קטלנית' עדיין אתייחס אליך יפה, ואשמור עליך מוגן ובטוח בגן החיות לבני אדם שלי, כדי שאוכל להתבונן בך לזכר הימים הטובים ההם".

אנדרואיד דיק – אשר פותח על ידי חברת הנסון על בסיס רעיונות שהועלו בכתביו של פיליפ ק. דיק – מצויד במצלמות מאחורי עיניו, שמאפשרות לו לזהות פרצופים מוכרים, מסוגל לקבל פקודות קוליות ולנוע בצורה מאוד חלקה ומציאותית.

מי רובוט ומי בן אדם? (שניהם אנדרואיד)

מי רובוט ומי בן אדם? (שניהם אנדרואיד)

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. עמית
    דצמ 02, 2016

    סתם שקר רובוטים לומדים להגיב בחיוב ועם אין להם עוד דברים לא יכולו להשתלת

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew