למה פייסבוק באמת הסירה את עמוד מחאת "באים לבנקאים"?

פייסבוק מעולם לא הצטיינה בחופש ביטוי ונוהגת לרדוף אמנים, לצנזר מאיירים כמו מיש או לטוף, ולשמש כמשטרת צניעות. לכן החלטת הרשת החברתית להוריד את עמוד מחאת "באים לבנקאים" אינה צריכה להפתיע איש.

פייסבוק טוענת כי הוחלט להסיר את עמוד מחאת "באים לבנקאים" – שהפכה בשנה החולפת לאימת המערכת הבנקאית – מכיוון שלא עמד בתקנון השימוש של הרשת החברתית. אולם הבלוג מזבלה מציע הסבר אחר וסביר יותר.

"בשבועות האחרונים עסקו פעילי 'באים לבנקאים' במגוון פעילויות מחאה חברתיות כנגד שרי אריסון, בעלי קבוצת אריסון ובעלת השליטה בבנק הפועלים", נכתב במזבלה. "ראוי לציין כי בחודש מאי השנה, פעילי באים לבנקאים קיימו פעולת מחאה מול ביתו של זמיר דחב"ש, בעלי משרד יחסי הציבור 'שלום תל אביב' שהוא במקרה גם איש יחסי הציבור של חברת פייסבוק ישראל, של בנק הפועלים ושל מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן".

ברק כהן, ממובילי "באים לבנקאים", אמר בתגובה כי הסרת עמוד המחאה בפייסבוק היתה צפויה. "בניגוד לדימוי ששרי אריסון קנתה בכסף, היא הוכיחה שביקורת פומבית נגדה זוכה מיד לניסיון השתקה. שרי אריסון עומדת עתה במרכז המאבק האזרחי של באים לבנקאים, והסרת הדף לא תשנה דבר. נערכנו מראש לתרחיש כזה".

"פייסבוק נכנעו לגנבים והסירו דף במסגרתו התנהל מאבק אזרחי לא אלים בבנקאים הגנבים", הוסיף כהן. "אנחנו עוזבים את פייסבוק לטובת אתר האינטרנט".

ניתן להירשם כאן לעדכוני באים לבנקאים.

תגובה אחת

  1. Yuri Poliakov
    ספט 04, 2015

    חה חה בישלתם את הדייסה של עצמכם ועכשיו יירדפו אותכם עוד יותר (פונה לבנקים כמובן)

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew