נחקר במשטרה בגלל שדחף דגל לתחת

אמן הפרפורמנס והמחזאי אריאל ברונז, שב-6 במרץ 2016 עורר סערה בוועידת ישראל לתרבות של עיתון "הארץ" כשסירב לרדת מהבמה ונעץ דגל בישבנו, נחקר במשטרה בחשד לעבירה על חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה תש״ט, סעיף 5, האוסר על פגיעה בכבוד דגל המדינה.

"נשאלתי האם יצא לי לדחוף דגלים, האם אני מתכוון לעשות את זה בעתיד, והאם אני לא חושב שאני מבזה את המדינה שאני חי בה", סיפר ברונז בצאתו מהחקירה שנמשכה כשעתיים וחצי. "חלק ממעשה האמנות שלי הוא גם אלתור בתוך הנסיבות הקיימות. האמנות שלי היא גם לחתור כנגד המדינה שאני חי בה כי אני רואה בזה מעשה אמנות שהיא גם נוקבת וגם נושכת".

בחקירתו במשטרה הצטרף ברונז אל נטלי כהן וקסברג שנעצרה בשלהי שנת 2014 לאחר שהעלתה לאינטרנט סרטון בו היא נראית עושה קקי על דגל ישראל, ומאז זומנה לחקירה מספר פעמים נוספות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew