מחקר חדש: ריבוי קעקועים תורם לבריאות

בתודעת הציבור הרחב, קעקועים נקשרים לעיתים קרובות למחלות וזיהומים – קישור שנוצר ככל הנראה עקב התדמית של מכוני קעקועים כמקומות מפוקפקים ומעופשים הממוקמים בסמטאות צדדיות אפלות.

אולם כעת מתברר כי ריבוי קעקועים דווקא טומן בחובו יתרונות רפואיים.

מחקר שנערך באוניברסיטת אלבמה בארה"ב בהשתתפות מתנדבים חובבי קעקועים, מצא כי אנשים שעושים מספר רב של קעקועים נהנים מחיזוק משמעותי של המערכת החיסונית.

החוקרים מצאו כי אצל אנשים שעשו קעקוע ראשון נרשם מיד זינוק ברמות ההורמון קורטיזול – המופרש במצבי מתח ולחץ – אשר גרר נפילה חדה ברמות הנוגדן אימונוגלובולין A.

עם זאת, אצל אנשים שכבר עשו בעבר מספר קעקועים, נרשמה ירידה קלה בלבד ברמות אימונוגלובולין A לאחר כל קעקוע נוסף שעשו. לדברי החוקרים, יתכן כי זו עדות לכך שאצל אנשים מרובי קעקועים המערכת החיסונית חזקה יותר.

"אנשים שעשו יותר קעקועים סובלים מבחינה סטטיסטית מירידה מתונה יותר ברמות אימונוגלובולין A לפני קעקוע חדש ואחריו", אמר ד"ר כריסטופר לין, אחד החוקרים החתומים על המחקר שפורסם בכתב העת "אמריקן ג'ורנל אוף היומן ביולוג'י".

לדבריו, ניתן להמשיל את השיפור ברמות אימונוגלובולין A בשל ריבוי קעקועים למצב של אדם שהולך לחדר כושר לראשונה אחרי תקופה ארוכה שבה לא עשה פעילות גופנית. לאחר הפעם הראשונה בחדר הכושר, השרירים שלו יהיו תפוסים, אבל אם הוא יתמיד בפעילות הגופנית, כאבי השרירים ילכו ויפחתו לאחר כל ביקור בחדר כושר.

"אחרי תגובת המתח, הגוף שלך חוזר לאיזון", הסביר לין. "אולם אם תמשיך להעמיד את גופך במתח שוב ושוב, במקום שהוא יחזור לאותה נקודת מוצא, הגוף יתאים את נקודות המוצא שלו לרמות גבוהות יותר".

ואז, כמו אצל מרים משקולות שמגדיל את המשקל שהוא מרים ככל ששריריו מתחזקים, כך גם גוף מרובה קעקועים יחזק את תגובתו החיסונית לאחר כל קעקוע נוסף.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew