קנאת פין: שובו של זרג השלג הענקי

החלטת הרשויות בעיר גוטנברג למחוק ציור שלג של זין ענק על תעלה קפואה בפארק במרכז העיר השבדית, עוררה את חמתם של תושבים רבים החרדים מפני פגיעה בחופש הביטוי והאמנות. אפילו הוקמה קבוצה בפייסבוק בשם "להחזיר את פין השלג" שאליה הצטרפו אלפי בני אדם.

אולם איש לא לקח את הפרשה קשה כמו אמיליאן סאבה, עובד חברת הניקיון שעליו הוטלה המשימה למחוק את הציור.

תסכולו של סאבה היה רב כל כך, שכעבור ימים ספורים הוא החליט לשחזר את ציור השלג שמחק – אבל הרבה יותר גדול – בפאתי העיר.

סאבה גם הביע חרטה על כך שמחק את הציור המקורי. "אני רוצה לומר שאני ממש מצטער לראות כמה אנשים מתגעגעים לזין השלג. פשוט חשבנו לעזור לאנשי העירייה שהיו חסרי אונים ולא ידעו איך למחוק את הציור. לא היתה לנו שום כוונה לפגוע בחופש האמנותי. הדרך הטובה ביותר לפצות על מחיקת הציור היתה ליצור ציור שלג ענק ונפלא של פין – לזכר הפין הישן", אמר סאבה.

הציור החדש, שעצום עד כדי כך שניתן לראותו רק ממעוף ציפור, זכה לשבחים רבים בקבוצת המחאה בפייסבוק. "הכל נסלח, הכל נשכח, זאת יצירה מרהיבה", כתב אחד מחברי הקבוצה. "זה ריגש אותי עד דמעות", הגיב אחר. "העם דורש עוד פינים בשלג!", כתב שלישי.

"אני חושב שיצרתי אופנה חדשה בשבדיה", אמר סאבה. "אני בהחלט בעד זה, למה לא? כל האנשים בשוודיה יכולים לנסות לצייר פינים. חופש אמנותי לכולם!".

זהותו של צייר פין השלג המקורי ממשיכה להיות בגדר תעלומה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew