מרד מסים בישראל

איך זה שעצמאי שעוסק בקידום אתרים בגוגל, משלם לרשויות המס בישראל יותר כסף מחברת גוגל עצמה? למה משפחת עופר, שמרוויחה מיליארדים תוך ייבוש ים המלח וזיהום מפרץ חיפה, משלמת מס של פחות מ-1%?

הסיבה לכך פשוטה: תאגידים גדולים וטייקונים יודעים לנצל פרצות מס כדי לשלם מסים אפסיים.

אז למה שבעלי עסקים קטנים ועצמאיים לא ינצלו אף הם את אותן פרצות בחוקי המס?

זו בדיוק היוזמה שמבקש לקדם העיתונאי תומר אביטל על ידי התאגדות של עצמאים שיקימו יחדיו חברה במקלט מס בחו"ל כדי לשלם שיעור מס מופחת כמו התאגידים והטייקונים. "תרגיל עידן עופר", הוא קורא לזה.  

"בואו נשתמש בכלים של הטייקונים – נגדם. נמצא יחד פרצת מס וננצל אותה", אמר אביטל, שהדגיש כי מטרת היוזמה איננה רצון להימנע מתשלום מס, אלא לאלץ את המדינה לתקן את מערכת המס המחוררת שמאפשרת לעשירים לשלם מסים אפסיים הודות לתכנוני מס מתוחכמים.  

"הבה נאותת יחד למדינה שגם אנו יכולים להעביר את עסקינו מכאן", המשיך אביטל, "ועד שהפרצות האלו לא ייסגרו – הן ישמשו גם אותנו, בדיוק כפי ששימשו את נתניהו שפתח חשבון במקלט המס באי ג'רזי".

ניתן להצטרף ליוזמה כאן.

ההשראה ליוזמה של אביטל באה מסיפורה של עיירה קטנה בוויילס שבעלי העסקים הקטנים בה התאגדו והקימו בחו"ל חברה במקלט מס כדי לשלם שיעור מס מופחת כמו התאגידים הגדולים בבריטניה.

סיפורה של יוזמת המחאה היצירתית של תושבי העיירה קריקאוול הובא בסרט התיעודי "העיירה שנאבקת ברשות המסים" (The Town That Took on the Taxman) ששודר בערוץ 2 של רשות השידור הבריטית (BBC).

תומר אביטל שוחח על היוזמה בראיון בתכנית הרדיו "הכלכלה האמיתית".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew