בושה וכלימה למדינת ישראל ולמערכת הביטחון

שר החקלאות אורי אריאל אמר את הדברים בראיון לתוכנית "פרלמנט שישי" רדיו תל אביב ב-15 באפריל 2016.

בראיון מתח אריאל ביקורת חריפה על התנאים במחסומים בין הגדה לישראל ואמר כי האופן שבו פלסטינים עומדים במחסומים הוא "בושה וכלימה למדינת ישראל ולמערכת הביטחון".

עוד אמר הציע לראש הממשלה נתניהו לפעול לכינון שלום כלכלי עם הפלסטינים ולבצע צעדים חד-צדדיים לשיפור המצב הכלכלי בגדה המערבית ובעזה. אריאל הדגיש כי אינו רואה סיבה שלא לאפשר בניית נמל בינלאומי ברצועה ולא להעביר גז ומים מותפלים לגדה.

"תבנה את הנמל בעזה. הכל תחת מאה אחוז ביטחון, ויש דרך לזה, אני אומר לך בידיעה", אמר אריאל בהתייחס לאמירותיו לנתניהו והוסיף: "מה אתה עומד מנגד ואומר 'נשקול, נשקול'. מה נשקול? אנחנו שוקלים כבר 47 שנים. אין להם שום נמל בינלאומי… למה שלא יהיה להם נמל?". בהמשך הוסיף אריאל בהתייחס לראש הממשלה: "תעביר להם גז לשכם, לחברון, לטול כרם, לג'נין. יש לנו גז. חד-צדדית. לא בתנאי האמירה הידועה שלו (של נתניהו) 'יתנו – יקבלו'. אנחנו אחראים לאזור. תנו להם מים".

אריאל אמר עוד כי הפלסטינים לא צריכים לעבור במחסומי צה"ל בכבישי הגדה והוסיף. "לך תראה איך הם עומדים מחכים להיכנס לישראל במחסומים. בושה וכלימה למדינת ישראל ולמערכת הביטחון. עומדים שם אנשים בתנאים לא תנאים. בקיץ חום, בחורף יורד גשם. מה הבעיה שלנו לסדר את זה? מה, 50 מיליון שקל זה הסיפור שלנו?". אריאל המשיך ותיאר כיצד פועלים פלסטינים מגיעים למחסום בשלוש לפנות בוקר כדי להיכנס לישראל בשבע ועומדים במשך שעות "בלי צל ובלי מים".  כשנשאל מה עונה ראש הממשלה על טענות אלה, אמר אריאל: "הוא לא עונה. חצי מהדברים נמדדים בשטח. זה לא משנה מה אומרים. אני רואה – שינו את המחסום? לא שינו".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew