שוטרת סמויה התחזתה לליצנית במשך חמש שנים

ערוץ 4 הבריטי חשף שוטרת סמויה שהתחזתה לליצנית במשך חמש שנים במסגרת תפקידה לעקוב אחרי "פעילי שלום וסביבה קיצוניים" בבריטניה. בסרטונים שנחשפו נראית לין ווטסון משתתפת בין השאר בפעולות מחאה נגד המלחמה בעיראק, בהפגנות ה-G20 בבריטניה ובפשיטה על משרדו של חבר פרלמנט בריטי.

לפי הכתבה, התחזתה ווטסון לפעילה פוליטית בעיר לידס במשך חמש שנים והיתה חברה בקולקטיב התיאטרון "צבא הליצנים המורדים החשאי". במסגרת אחת מפעולת המחאה שערכו הליצנים נגד מרכז גיוס לצבא, נראית ווטסון אומרת "אנחנו עורכים חיפוש אחר ליצנים, אנחנו זקוקים ליותר ליצנים במדינה הזו". בהפגנה אחרת, נראית ווטסון מטפסת על עץ, ומדגדגת אותו.

ווטסון נעלמה לפתע בשנת 2008, וליצנים שהכירו אותה במהלך התקופה בה התחזתה לפעילה פוליטית בלידס, סיפרו כי הם ראו בה חברה טובה וכי הם חשים נבגדים על ידה.

זהותה של ווטסון נחשפה ככל הנראה על ידי שוטר סמוי אחר, מרק קנדי, אשר התחזה בעצמו לפעיל פוליטי במשך שבע שנים. החשיפה עוררה ביקורת קשה על פעילות משטרתית סמויה בקבוצות לשינוי חברתי בבריטניה, כמו גם טענות כי המשטרה הסתירה מהפרלמנט את העובדה שהפעילה סוכנים סמויים בהפגנות ה-G20.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew