יש כיום רק 10 מדינות בעולם שלא מעורבות בשום מלחמה

אם נמאס לך ממלחמות ופיגועים וכל מה שאת/ה רוצה זה לגור במדינה שוחרת שלום שלא מעורבת בשום סכסוך מלחמתי, הרשימה הבאה מיועדת לך.

ישנן כיום בעולם רק 10 מדינות שלחלוטין אינן מעורבות בשום סכסוך צבאי או לחימה כלשהי, לפי מדד השלום הגלובלי (Global Peace Index) של המכון לכלכלה ושלום באוסטרליה. כמעט מחצית מהמדינות הן במרכז ובדרום אמריקה: אורוגוואי, פנמה, קוסטה ריקה וצ'ילה.  

לאירופה יש רק נציגה אחת בעשיריה – שווייץ, הידועה במדיניותה הניטרלית-בדלנית – מכיוון שמדינות היבשת מעורבות באמצעות הקצאת משאבים בסכסוכים בעיראק, סוריה ואפגניסטן. לאסיה יש שלוש נציגות ברשימה – יפן, וייטנאם וקטאר – ולאפריקה יש שתיים: מאוריציוס ובוטסואנה.

מאוריציוס: בלי מלחמות ועם נוף מהמם

מאוריציוס: בלי מלחמות ועם נוף מהמם

מדד השלום הגלובלי גם כולל דירוג של המדינות השוחרות שלום ביותר בעולם, וישראל מדורגת כצפוי בתחתית (מקום 148 מתוך 162) – אחרי מדינות כמו לבנון, מקסיקו, תימן וקולומביה.

לפי הדירוג, המדינה הכי שוחרת שלום בעולם היא איסלנד, ואחריה דנמרק, אוסטריה, ניו זילנד ושווייץ. פינלנד, קנדה, יפן, אוסטרליה וצ'כיה משלימות את העשיריה הפותחת. במקום האחרון בדירוג ניצבת סוריה, ולפניה עיראק, אפגניסטן ודרום סודאן.

דירוג המדינות מבוסס על שורה של אינדיקטורים אשר אומדים בין השאר את היקף הסכסוכים המתמשכים (מקומיים ובינלאומיים) בכל מדינה ואת רמת המיליטריזציה והבטחון בה.

 

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew