הרב שזכה לתשואות בהלוויה של מוחמד עלי אחרי שקרא להקמת מדינה פלסטינית

הרב היהודי-אמריקאי מייקל לרנר ספד למוחמד עלי בטקס האשכבה של המתאגרף הנודע – לפי בקשתו המפורשת של עלי עצמו לפני מותו – וניצל את הבמה כדי להביע סולידריות עם מוסלמים, ולקרוא לסיום הכיבוש הישראלי בגדה המערבית.

"צריך לומר לראש ממשלת ישראל נתניהו שהדרך להשיג בטחון לישראל הוא לסיים את הכיבוש בגדה המערבית ולסייע להקמת מדינה פלסטינית", אמר לרנר לקול תשואות הקהל בהלוויה שנערכה בעיר לואיוויל קנטקי ב-10 ביוני 2016.

"אחת הסיבות לכך שאנחנו קוראים לארה"ב להתנגד לאותו חלק בממשלת ישראל שמדכא את הפלסטינים היא שבתור יהודים אנו מבינים שאנחנו מחויבים להכיר בכך שאלוהים ברא את כולם בצלמו וכי כולם יקרים מפז באותה המידה וזה כולל גם את העם הפלסטיני ואת כל שאר האנשים על פני כדור הארץ", הוסיף.

לרנר, רב בית הכנסת בית תיקון בעיר ברקלי בקליפורניה, נימנה על רשימת נושאי ההספדים בלוויה לבקשת עלי עצמו אשר ערך לפני מותו את רשימת הסופדים שרצה. השניים הכירו בשלהי שנות ה-60 כאשר היו פעילים בהפגנות נגד המלחמה בוייטנאם.

נאומו של לרנר כלל גם גינוי לשימוש הצבאי שעושה ארה"ב במטוסים ללא טייס, ביקורת הבנקאים החמדנים ודרישה להפסיק את רדיפת השחורים על ידי רשויות החוק בארה"ב. שווה לצפות בנאום ולו רק בשביל לראות את המבוכה של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון – שספד אף הוא לעלי בלווייה – לחלק מדבריו של לרנר.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew