איך לחתום על הצהרת הנאמנות הנדרשת ממוסדות תרבות ולהמשיך להחרים את ההתנחלויות?

עשרות תיאטראות, להקות מחול ומוסדות תרבות ישראלים אחרים קיבלו ממשרד התרבות מסמך הצהרה לפיו לא נמנעו מהופעות בשטחים – ונדרשים לחתום עליו כתנאי להמשך קבלת מימון ממשלתי.

במסמך החדש, ששמו הרשמי "הצהרה על הופעה בפריפריה", מתבקשים מוסדות תרבות להצהיר האם נמנעו או לא נמנעו מלהופיע ביהודה ושומרון, בגליל ובנגב.

המסמך הוא המשך לקריטריון עליו הכריזה שרת התרבות, מירי רגב, שמאפשר לה להטיל קנסות של מאות אלפי שקלים על מוסדות שמסרבים להופיע בכל מקום בישראל, לרבות בשטחים.

עם זאת, גורם באחד התיאטראות אמר בתגובה כי לתיאטרון שלו אין כל בעיה לעמוד בדרישות המסמך. "עד עכשיו לא הופענו בשטחים, אבל בעקבות דרישת משרד התרבות קבענו בחודש הבא הופעות ברמאללה ובבית לחם. כך שלא תהיה לנו בעיה לכתוב שאנחנו מופיעים גם ביהודה ושומרון", אמר המקור.

הנה דוגמא לאופן שבו ניתן למלא את טופס ההצהרה מבלי לפגוע בהמשך המימון.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

2 תגובות

 1. גיא
  ספט 26, 2016

  אין לי בעיה ששחקנים ותיאטראות יוכלו לסרב להופיע בשטחים בתנאי שבמקביל שחקנים אחרים יוכלו להחליט שלא מופיעים ביישובים ערביים.שיוויון לכולם.אפשר להתווכח על ההתנחלויות אך נכון להרגע גרים שם אזרחים משלמי מיסים ומגיע להם ליהנות משירותי תרבות שהמיסים שלהם מממנים או שלא יגבו מהם מס על כך

  להגיב

 2. גל
  יונ 15, 2016

  כמה שאני מתנגד לאמנים האלה, אני מקווה שהם יודעים שזה איום בהתאבדות.

  להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew