למה בריטניה הצטרפה לאיחוד האירופי מלכתחילה?

בסדרת הטלוויזיה הבריטית "כן, אדוני השר", עובד הציבור הבכיר סר המפרי הסביר לשר הממונה עליו, ג'יימס האקר, מדוע בריטניה הצטרפה לאיחוד האירופי מלכתחילה.

"משרד החוץ הבריטי תומך באירופה מכיוון שלמעשה הוא מתנגד לאירופה. שירות המדינה היה מאוחד בדעתו שיש לוודא כי השוק האירופי המשותף ייכשל. זו הסיבה שהצטרפנו אליו".

"יעד מדיניות החוץ של בריטניה לא השתנה כבר 500 שנה: להבטיח שאירופה לא תהיה מאוחדת. במהלך אותה התקופה, לחמנו יחד עם ההולנדים נגד הספרדים, עם הגרמנים נגד הצרפתים, עם הצרפתים והאיטלקים נגד הגרמנים, ועם הצרפתים נגד הגרמנים והאיטלקים. הפרד ומשול! למה לשנות מדיניות עכשיו אחרי שהיא הצליחה כל כך יפה?".

"היינו חייבים לנסות לפרק את האיחוד האירופי ולכן היינו חייבים להצטרף אליו. ניסינו לפרק אותו מבחוץ אבל זה לא הצליח. עכשיו כשאנחנו בפנים, אנחנו יכולים לגרום לתוהו ובוהו. להסית את הגרמנים נגד הצרפתים, את הצרפתים נגד האיטלקים, את האיטלקים נגד ההולנדים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.