מילאה תשבץ במוזיאון – ואז גילתה שזו יצירת אמנות

גמלאית בת 91 נחקרה על ידי המשטרה בגרמניה לאחר שמילאה את המשבצות הריקות של יצירת אמנות בצורת תשבץ שהוצגה במוזיאון בעיר נירנברג, דיווח העיתון "סודויטשה צייטונג".

ביצירתו של הצייר האוונגרדי ארתור קופק משנת 1965 מופיע לצד התשבץ המשפט "הכנס מילים", והפנסיונרית – אשר הגיעה למוזיאון במסגרת סיור קבוצתי – החלה למלא את המילים החסרות בתשבץ בעט שלה.  

בחקירתה במשטרה סיפרה כי פירשה את הכיתוב באנגלית "הכנס מילים" בתור הזמנה למבקרי המוזיאון למלא את התשבץ על סמך רמזים המופיעים ביצירה.

לדבריה, המוזיאון אינו צריך להיות מופתע מהתנהגותה, והיה צריך להציב שלט המורה למבקרים לא לכתוב על היצירה.

מדריכת הסיור הקבוצתי בו השתתפה הגימלאית ב-13 ביולי 2016, ציינה להגנתה כי המוזיאון כולל יצירות אמנות אינטראקטיביות רבות, וכי עקב כך מבקרים עלולים להתבלבל בין מה מותר לבין מה אסור לעשות.

יצירתו של קופק, אשר הושאלה לתצוגה במוזיאון על ידי אספן פרטי, מבוטחת בסכום של כ-90 אלף דולר, אולם גורמים במוזיאון העריכו כי ניתן יהיה לתקן את הנזק ליצירה.

מנהלת המוזיאון, אווה-כריסטינה קראוס, הגישה תלונה למשטרה נגד הפנסיונרית, והסבירה שהיה עליה להגיש תלונהכדי שהביטוח יכסה את הנזק, אף שהקשישה לא התכוונה לעשות שום דבר רע.

המשטרה מסרה כי הגימלאית נחקרת בחשד לפגיעה ברכוש.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew