מומחה חושף: גופי מודיעין ישראלים סוחרים בסמים

גופי מודיעין ישראלים סוחרים בסמים כאמצעי להשיג את מטרותיהם, וממשיכים בכך את התנהלות המחתרות היהודיות לפני קום המדינה – אצ"ל, לח"י וההגנה – שסחרו בחשיש כדי לממן את פעילותן.

"אנחנו יודעים היום שרבות מהתנועות לשחרור לאומי, שאחר כך התפתחו להיות ארגוני ביון, עשו שימוש, עד עצם היום הזה – דרך אגב גם המוסד, לפי מקורות זרים, וגם סוכנות הביון המרכזית בארה"ב (CIA), חלק מההכנסות שלהם נובע מסחר בלתי חוקי בסמים", אמר ההיסטוריון פרופ' חגי רם בראיון לתוכנית "לונדון וקירשנבאום".

"חשיש היה חלק בלתי נפרד מפעילות המחתרות", הסביר. "לפי המקורות היהודים שאני עברתי עליהם, ההגנה למשל שקלה ברצינות לעסוק בסחר בחשיש כדי לממן את הפעילויות שלה. שליחים של ההגנה הגיעו לביירות ושם הם למדו את הנושא עד תומו, ולפי גירסת ההגנה הם הגיעו למסקנה שמאחר שמדובר בדבר שהוא לא מוסרי, הרי שהם ירדו מהעניין הזה".

"אבל לפי מקורות אמריקאים, ההגנה ולח"י עסקו גם עסקו בסחר בסמים כדי להעשיר את התקציב", הוסיף פרופ' רם. יתרה מזאת, זאב ז'בוטינסקי, מכונן הציונות הרוויזיוניסטית וראש בית"ר, היה חובב גדול של עישון חשיש, ואפילו כתב על כך שיר. בן גוריון וראשי מפא"י, ככל הנראה, היו סחים.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew