צ'לסי מנינג שוב תעמוד לדין – הפעם בגלל שניסתה להתאבד בכלא

חיילת צבא ארה"ב צ'לסי מנינג (לשעבר ברדלי מנינג), שמרצה עונש של 35 שנות מאסר בגין הדלפת מסמכים שחשפו את היקף פשעי המלחמה של הצבא האמריקאי בעיראק, תועמד לדין לאחר שניסתה להתאבד בבית הכלא.

מנינג, הכלואה בתנאים שהוגדרו על ידי האו"ם בתור עינויים, ניסתה ליטול את חייה בידיה בחמישי ביולי 2016 בתא שלה בבית הסוהר בפורט לוונוורת שבמדינת קנזס.

כעת, הודיע לה הצבא כי תעמוד בפני אישומים חדשים וחמורים בעקבות ניסיון ההתאבדות. אישומים אלו כוללים בין השאר התנהגות שמסכנת את בית הכלא, התנגדות לפינוי מתא הכלא לאחר ניסיון ההתאבדות (מנינג היתה חסרת הכרה כאשר צוות הפינוי הגיע לתא – כך שאישום זה מגוחך במיוחד), והחזקת חפצים אסורים (אלו ששימשו אותה בניסיון ההתאבדות).  

אם תורשע בעבירות מנהליות אלו צפויה מנינג להיכלא בבידוד למשך שארית תקופת מאסרה (30 שנים) ויאפסו סיכוייה לשחרור מוקדם מן הכלא.

"האיומים בעונשים נוספים על צ'לסי הם בבחינת התאכזרות מיותרת במצבה הפגיע הנוכחי", מסר הקמפיין לשחרור צ'לסי. "הממשל מנסה להשתיק את קולה החשוב – לנצח. צ'לסי סובלת מהתנכלויות שיטתיות מצד ממשלת ארה"ב מאז שנעצרה לראשונה בשנת 2010, ובכלל זה תקופות ארוכות שבמהלכן הוחזקה בצינוק עוד לפני הרשעתה".

"צ'לסי היא אישה טרנסג'נדרית שמאלצים אותה לרצות את עונש המאסר שלה בבית כלא של גברים בלבד, דבר לכשעצמו בלתי אנושי ומתיש רגשית. בשלב זה גם נמנע ממנה טיפול רפואי להפרעת זהות מגדרית שלה, שלדברי מומחים הוא הטיפול היחיד לנטיותיה האובדניות", ציין הקמפיין.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew