מדריך למהפכה: איך להפגין בחוכמה

בזמן המהפכה במצרים בינואר 2011 הפיצו פעילים חוברת בת 26 עמודים שכותרתה "איך להפגין בחוכמה". חלקים מהחוברת, שזהות יוצריה אינה ידועה, תורגמו לאנגלית וניתן לצפות בהם כאן.

החוברת כללה עצות מעשיות לגבי ארגון הפגנות והתמודדות מול כוחות הבטחון. בין השאר המליצה החוברת לפעילים לדבוק בסיסמאות חיוביות בהפגנות, לחלק ורדים לשוטרים וחיילים, לחבוש משקפי מגן, לנעול נעלי התעמלות ולהשתמש במכסה של פח זבל כמגן נגד אלות וכדורי גומי.

במקרה הצורך, המליצה החוברת להשתמש בתרסיס צבע נגד יחידות משטרה לפיזור הפגנות – במטרה לצבוע את מגן הקסדה של השוטרים ולחסום בכך את שדה הראייה שלהם. עוד כללה עצות לגבי איך להתמודד מול זרנוקי מים.

החוברת גם הציגה את דרישות המפגינים, בהן הפלת משטרו של הנשיא חוסני מובארכ, ביטול חוקי החירום במצרים, הקמת ממשלה שאינה קשורה לצבא ושימוש במשאביה של מצרים באופן שמיטיב עם כולם.

כמו כן, תיארה החוברת את היעדים האסטרטגיים של המאבק: "השתלטות על מבני ממשלה מרכזיים", "עידוד חיילי הצבא לצדד בהתקוממות העממית", ו"הגנה על אחינו ואחיותינו למהפכה".

יוצרי החוברת, שזהותם מעולם לא נחשפה, המליצו על הפצתה בעזרת מכונות צילום או דואר אלקטרוני, אולם הזהירו כי עדיף להימנע מהפצתה באמצעות פייסבוק או טוויטר, מכיוון שאתרים אלו נמצאים תחת מעקב שירותי הבטחון המצריים.

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew