תעלול בשכם: אום כולתום מתנגנת במערכת הכריזה של המסגדים במקום קריאת המואזין

חובבי מעשי קונדס הפתיעו את תושבי שכם ב-11 באוגוסט 2016 כאשר ניגנו במערכת הכריזה של המסגדים בעיר שירים של המוסיקאית והזמרת המצרייה הידועה אום כולתום, במקום את קריאת המואזין לתפילה.

הרשויות הדתיות בעיר מסרו כי הן בודקות האם מישהו חיבל בכוונה תחילה בהקלטת קריאת המואזין או שמדובר בתקלה במערכת הכריזה.

הדעות בעיר על התעלול היו חלוקות בין אלו שגורסים כי זהו מעשה לא מקובל לבין אלו שהיו משועשעים ממנו. באחד הסרטונים שהועלו לרשתות חברתיות נראה צריח מסגד שממנו בוקעת מוסיקה, כאשר ברקע נשמע מישהו אומר, "מה זה?", ואז מוסיף בצחקוק, "קצת אום כולתום".

זה אינו המקרה המשעשע הראשון הקשור לקריאות מואזין בעולם הערבי. בעבר אירעו מקרים רבים שבהם מואזינים שכחו לכבות את המיקרופון, ושיעולים או שיחות חולין שניהלו שודרו במערכות כריזה של מסגדים.  

במקרים אחרים עוררו סערה זוטא מואזינים בעלי קול שירה גרוע במיוחד, ובשנה שעברה ננקטו צעדים משמעתיים נגד מואזין במצרים שהכניס על דעת עצמו התייחסות לפייסבוק בנוסח הקריאה לתפילה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew