לראשונה: ישראלי תומך BDS ביקש מקלט מדיני בקנדה; "עוזב לפני שיהיה מאוחר מדי"

עו"ד גלעד פז, פעיל זכויות אדם התומך בגלוי בתנועה למען חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל (BDS), הגיש בקשה למקלט מדיני בקנדה בטענה שהוא נרדף פוליטית בשל עמדותיו.

"אני נרדף פוליטית בישראל. הבנתי שלאנשים כמוני אין מקום בארץ, לכן החלטתי לעזוב לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר פז בראיון לאתר ynet.

"אני מאמין שהרעיון הציוני היה טעות ביסודו, שעד היום אנו משלמים עליו מחירים יקרים. החטא הקדמון היה הנכבה ולאחר מכן זה הכשיר את השרץ של הכיבוש של 67 והידרדרות המצב. אני תומך ב-BDS כי לדעתי מדינת ישראל לא מבינה שפה אחרת", הסביר פז.

לדבריו, החליט לעזוב את הארץ ולהגיש בקשה למקלט מדיני בקנדה עקב הלחץ של השרים גלעד ארדן ואריה דרעי נגד פעילי תנועת החרם. 

"אמנם פעילי חרם זרים הם יכולים לגרש אבל אותי, שאני אזרח ישראלי, יהיה יותר קשה לגרש. יש כאן בעיה אבל מאחר והבנתי שחיי עומדים להיות קשים מאוד בגלל מה שאני מאמין בו החלטתי לפנות לקנדה ולהצהיר שרודפים אותי פוליטית. אני מאמין שהם יכבדו אותי ויקבלו את בקשתי. האווירה הכללית בישראל וחוק העמותות הביאו אותי להחלטה לעזוב", אמר פז בראיון לאתר מעריב

אמיתי סנדי בהפגנה בעת "צוק איתן" / בצילום הקטן: גלעד פז

"ארדן ודרעי לא אוהבים אנשים כמוני כמו שהם לא אוהבים אנשים זרים, אלא מה? כשמדובר בבן אדם כמוני שהוא יליד ישראל, אזרח ישראל מלידה, יש להם איזו בעיה קטנה שקשורה במשפט החוקתי של ישראל שקצת מקשה עליהם לגרש אותי בכוח", אמר פז ל-ynet.

"הוצהר פה שגם אנחנו נשלם מחיר וממה שהבנתי מהצהרות פומביות של כבוד השר, יש כרגע במשרד לעניינים אסטרטגיים צוות משפטי שיושב על המדוכה ומחפש איך להכאיב לאנשים כמוני בכל מיני אמצעים משפטיים – בין אם פליליים ובין אם אזרחיים. אני בן אדם מאוד סקרן, אבל מצד שני אני לא מזוכיסט. לכן החלטתי שלא להמתין בישראל לאותה החלטה אלא להקדים תרופה למכה".

בבקשת המקלט שלו הסביר פז כי הוא נרדף פוליטית בישראל כפעיל BDS וכי הוא חושש מאוד לחזור לארץ עם ההרכב הפוליטי בממשלה הנוכחית. בעקבות הבקשה, הוא הורשה להיכנס לקנדה ונקבע לו שימוע בפני שופט בסוף ספטמבר.

"איני רואה עתיד למדינה. אולי פתרון של שתי מדינות, אבל איני רואה כזה באופק. זה חלום שלא יתגשם לעולם. דבר לא ננקטו צעדים מעשיים, אך המסר הוא שאין טעם להיות פעיל BDS. כל מי שפועל לדה-לגיטימציה של ישראל, להביא לקץ המפעל הציוני, עליו לדעת שיהיה לכך מחיר", אמר פז לאתר אלקטרוניק אינתיפאדה.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הגיב לטענותיו של עו"ד פז ואמר: "לפי עמדותיו של מר פז, ברור לכול שהוא רוצה לעזוב את ישראל בלי שום קשר למאבק בחרם או לנושאים אחרים. הוא כנראה משתמש בתירוצי החרם רק כדי לנסות לקבל אישור שהיית קבע בקנדה".

"במדינות רבות ברחבי העולם פעילות להחרמת ישראל אינה מותרת בחוק או שיש בגינה מחיר (למשל אי השתתפות במכרזים באותה מדינה), לכן ברור שגם בישראל צריך להיות מחיר לאלה שמוציאים את דיבתה ופועלים כאן כדי שישראל תוחרם ברחבי העולם", הוסיף ארדן.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew