שיעור המנכ"לים הפסיכופתים גבוה פי 20 ממספרם בכלל האוכלוסיה

שיעור המנכ"לים שאובחנו כפסיכופתים גבוה פי יותר מ-20 מאשר מספרם בכלל האוכלוסיה, ומשתווה לשיעורם בקרב אסירים בבתי כלא, לפי מחקר חדש.

המחקר, שבדק 261 מנהלים בכירים בחברות בארה"ב, מצא כי ל-21% מהם היו מאפיינים פסיכופתיים ברמות מובהקות מבחינה קלינית – לעומת 1% בלבד בכלל האוכלוסיה. שיעור הפסיכופתים בקרב אסירים בבתי כלא זה לשיעורם בקרב מנכ"לים.

"פסיכופתים בדרך כלל יוצרים הרבה תוהו ובוהו וככלל נוטים להסית אנשים זה נגד זה", אמר נתן ברוקס, פסיכולוג משפטי מאוניברסיטת בונד באוסטרליה, שערך את המחקר במשותף עם חוקרים מאוניברסיטת סן דייגו בארה"ב.

למצולמים אין קשר לכתבה, אבל כן למציאות

"עבור הפסיכופטים, הצלחה בתחום הניהול היא משחק ולא אכפת להם להפר עקרונות מוסריים בדרך. כל מה שמעניין אותם זה להשיג את מה שהם רוצים בחברה ולשלוט באחרים", הוסיף ברוקס.

זו אינה הפעם הראשונה שחוקרים מצביעים על כך שמסדרונות הכוח של האליטה הפוליטית והכלכלית מלאים בפסיכופתים חסרי מצפון או אמפתיה, ואשר בזכותם שורדת המערכת הפוליטית-עסקית הרקובה.

ממצאים ברוח זו עלו מהספר "The Psychopath Test" שפירסם העיתונאי הבריטי ג'ון רונסון בשנת 2011, ובשנת 2015 פורסם בעיתון "אינדיפנדנט" סקר שממנו עלה כי המקצוע שאליו פסיכופתים הכי נמשכים הוא תפקיד מנכ”ל חברה עסקית, ואחרי עו"ד ואנשי תקשורת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew