מחקר חדש: להורים אין מושג מתי הילדים שלהם משקרים

מסך הסמארטפון שלך נסדק לאחר שנפל מהשולחן לרצפה, וילדך בן השמונה טוען שהחתול עשה את זה. האם הוא דובר אמת או משקר? רוב הסיכויים שלא תצליח/י לנחש. כך לפחות עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת המדעי "Law and Human Behavior".

מידע שנאסף מ-45 ניסויים שונים שבהם השתתפו אלפי ילדים מצא כי למרות שמרבית ההורים בטוחים שהם תמיד יודעים מתי ילדיהם משקרים להם, למעשה הם מצליחים לזהות שקרים רק ב-47.5% מהמקרים – הסתברות שאינה עולה על סיכויי ההצלחה של ניחוש.  

המחקר מצא עוד כי שיעורי ההצלחה של אנשי מקצוע כמו מורים או עובדים סוציאליים בזיהוי שקרים של ילדים היו רק מעט יותר גבוהים מאלו של אנשים ללא הכשרה מקצועית בתחום.

ממצאי הניתוח גם הצביעו על כך שיש ממש בהנחה הרווחת לפיה ילדים הופכים לשקרנים מוצלחים יותר ככל שהם מתגברים. יש להניח כי הדבר נובע בין השאר מכך שמרבית ההורים משקרים לילדיהם כדי להשפיע על התנהגותם – וכי הילדים מחקים את התנהגות הוריהם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew