רגע לפני ברית המילה: האב לקח את התינוק ונמלט מבית הכנסת

צילום: הקוף הכופר

אב של תינוק החליט זמן קצר לפני קיום ברית המילה בבנו כי הוא אינו מוכן שיחתכו את עורלת התינוק, נטל בידיו את בנו הזאטוט ונמלט מבית הכנסת.  

המקרה, שהתרחש בבית הכנסת של הרב החרדי הבכיר חיים קנייבסקי בבני ברק ב-18 באוקטובר 2016 והותיר את הנוכחים המומים, צולם כולו בעזרת מצלמה שענד האב.

"כבר סיימו לומר את הברכות, האב כבר בירך", סיפר אחד המשתתפים באירוע. "כשהגיעו לרגע שבו המוהל צריך היה לחתוך את עורלת התינוק, האב אמר 'עד כאן', אני לא מסכים לזה. ניסו לדבר ללבו אבל בשלב מסוים הוא פשוט חטף את התינוק ועזב את המקום".

הנוכחים, בהם המוהל הרב נחום דיאמנט ובני משפחתו של האב, ניסו לשכנע את האב שברח עם התינוק לרחוב הסמוך אולם ללא הועיל, האב לא הסכים שהמוהל יבצע את הברית בבנו התינוק.

האב עוזב עם בנו התינוק ומאמצי השכנוע (צילום: כיכר השבת)

האב עוזב עם בנו התינוק ומאמצי השכנוע (צילום: כיכר השבת)

"אשתו שהזמינה את הברית אצל הרב בכתה וביקשה שיסכים לחזור אבל הוא עמד ברחוב עם בנו התינוק, התעקש ולא רצה בשום אופן", סיפרו אנשים שנכחו במקום. לדבריהם, הרב דיאמנט היה בהלם ואמר כי בכל עשרות שנות שימושו כמוהל לא חזה בדבר שכזה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. גוזל
    אוק 30, 2016

    כן ירבו. אמן

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew