לראשונה: סורבה רשמית כניסת תיירת פעילת BDS לארץ

תקדים רודף תקדים. שלושה חודשים לאחר שישראלי התומך בתנועה למען חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל (BDS) ביקש לראשונה מקלט מדיני בחו"ל עקב רדיפתו הפוליטית בארץ, אסרה מדינת ישראל לראשונה באופן רשמי על כניסתה של תיירת לארץ רק בשל פעילותה למען החרם.

משרד הפנים סירב ב-5 בדצמבר 2016 את כניסתה של איזבל פירי, תיירת מלאווית הפעילה בארגון מועצת הכנסיות עולמית, המקדמת את פעילות ה-BDS ברחבי תבל.

לאחר נחיתתה של פירי בנמל התעופה בן גוריון, היא ביקשה להיכנס לארץ באשרת תייר, אולם שר הפנים אריה דרעי החליט לסרב את כניסתה. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות בין השר דרעי לבין המשרד לעניינים אסטרטגיים, בהובלת השר גלעד ארדן, הממונה על הפעילות נגד חרמות כלפי ישראל.

איסור הכניסה לישראל שהוטל על פירי הוא תקדים, ולמעשה זו הפעם הראשונה בה מדינת ישראל מסרבת כניסת תיירים באופן מובהק על רקע קידום חרמות כלכליים, תרבותיים ואקדמיים נגד ישראל.

"אנו נמשיך לפעול על מנת לסכל את כניסתם של פעילי BDS לארץ, כל מטרתם היא לפגוע במדינת ישראל דרך איסוף מידע והצגתו באופן מעוות ושקרי בכדי לפגוע בישראל בעולם", אמר השר לנושאים אסטרטגיים ארדן. "מקומם של פעילי החרם מחוץ לגבולות המדינה ונמשיך לפעול בכל דרך כדי למנוע מהם כניסה לארצנו".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew