המתנחלים: לא משלמים על שקיות כי החוק לא חל ביהודה ושומרון

המתנחלים בשטחים דורשים שלא לחייב אותם ב-10 אגורות על כל שקית כמתחייב חוק השקיות שנכנס לתוקף בשבוע שעבר, מאחר שהחוק הישראלי לא חל על יהודה ושומרון, דיווח אתר החדשות "כיפה".

במכתב שנשלח לרשתות השיווק על ידי הפורום המשפטי לישראל ציונית ודמוקרטית, נאמר כי מאחר שהחוק הישראלי לא חל על יהודה ושומרון, חוקים שונים מקבלים את תוקפם גם מעבר לקו הירוק באמצעות צו אלוף.

לטענת הפורום, במקרה של חוק השקיות, הנושא לא הוסדר, "הואיל וחוק זה לא הוחל בצו אלוף ואינו מהווה חלק מהמשפט העותומני והירדני החלים בשטחי יהודה ושומרון, אין חוק זה חל בשטחים אלו, ובשל כך אין חבים סניפי הרשתות ביהודה ושומרון בהיטל זה".

לפי הדיווח, ברשתות השיווק טענו שהאחריות לנושא היא על המשרד להגנת הסביבה, שם הודו שאכן "חוק השקיות לא עבר את ההתאמות הנדרשות לאזורי ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון, ולא נחתם צו אלוף להחלתו שם. אי לכך חובות החוק אינן חלות על הקמעונאים באזור זה. הנושא יטופל על פי סדרי העדיפות של המשרד בשיתוף המנהל האזרחי".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

 1. mazi
  ינו 12, 2017

  זה לא בסדר, שהם לא רוצים לשלם, אך נורא מוזר שישנם גם המון כפרים/ישובים של בני המיעוטים שגם בהם הם פשוט לא הכניסו את העניין הזה בכלל לתוקף. והם שמים פס.
  צריך להסתכל "ולשפוט" את "שני הצדדים" בצורה שווה.
  רשמתי עם מרכאות רק לשם כך שאנשים יבינו, אבל מבחינתי אין שני צדדים, יש פשוט בני אדם. שבנויים באותה צורה ואופן.
  ובגלל אנשים "כמוכם" שבאים ורק יודעים לשפוט ולתייג, נוצרות מחלוקות נוצרות מלחמות, נוצר הרוע. כן בגלל איזה כתבונת פצפונת על כולה שקיות ניילון.
  אבל זה מתחיל בזה בדברים הקטנים.
  אפילו לא טרחתי להיכנס לכתבות אחרות, כי כבר ידעתי מה אני יראה שם.
  אנשים "מהסוג" שלכם הם אלא שמביאים לאסונות ומלחמות והרס.
  כי במקום לחשוב על איך לתקן את המצב.
  אתם רק דואגים לשפוט ולעשות השוואות מי יותר מסכן מהשני.
  בחיים לא הגבתי לשום אתר שהוא על דברים מהסוג הזה.
  אבל כן זה מעצבן כי אני קניתי וקונה בסופרים של "בני מיעוטים", וסמכו עליי שבכול מקום יהיו אנשים (בני אדם/בני אנוש) שיצפצפו על החוק.
  והנה לכם, יחי ההבדל הקטן, לא רשמתי מתנחלים, לא רשמתי ערבים, לא רשמתי רוסים, לא רשמתי ספרדים אשכנזים או כול אותם תיוגים שקיימים בשוק העמוס, אלא פשוט בני אדם. שבמקום לבזבז כ"כ הרבה אנרגיה וזמן בשביל לשפוט אותם ולהצביע עליהן אצבע מאשימה, אולי פשוט תעזרו ?, תלמדו ?, תחנכו ?, תהיו אנושיים.

  להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew