קריאה לצעירים ערבים לרכוש בהמוניהם דירות בישובים יהודיים

הריסת הבתים שנבנו ללא אישור בקלנסווה, בזמן שמשרדי הפנים והשיכון עומדים בסירובם המתמשך להסדיר את הבנייה ביישובים הערביים בארץ, גררה תגובה נואשת אך מקורית מצד אחד מחברי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל.

השייח כאמל ריאן קרא לצעירים ערבים לרכוש בהמוניהם דירות בישובים יהודיים, על רקע מצוקת הדיור ביישובים הערביים.

"אני באמת מתכוון שהצעירים שלנו שיגורו ביישובים היהודיים הסמוכים. מה הבעיה? אם לא יפשירו קרקע אצלנו ולא יאשרו תוכניות מתאר, ולא ירחיבו תחומי שיפוט, אין לנו פתרון אחר אלא להקים שכונות בתוך הישובים היהודיים", אמר השייח ריאן בראיון לרשת ב'.

לדבריו, רכישה המונית של דירות בידי צעירים ערבים, או לכל הפחות איומים לעשות כן, עשויים להפעיל לחץ על המדינה ולקדם את תוכניות המתאר הנחוצות לבנייה חוקית ביישובים הערביים.

"ראש העין לא רחוקה מכפר קאסם, ומי שיגור בראש העין יכול לקבל את כל השירותים בכפר קאסם. אין שום סיבה שייבנה בניין לא חוקי", המשיך. "כל ישוב ערבי יכול להקים שכונה שלמה בתוך עיר או ישוב יהודי סמוך".

 מאז קום המדינה הוקמו אלף יישובים יהודיים – כמה יישובים ערביים הוקמו? 

מאז קום המדינה הוקמו אלף יישובים יהודיים, אך לא הוקם ולו יישוב ערבי אחד, מלבד שבעה יישובים ליישוב הבדווים שהיו פזורים בנגב, לפי מחקר של מכון "דיראסאת – המרכז הערבי למשפט ומדיניות" שפורסם בתחילת העשור. 

עוד עלה מהמחקר כי מספרם של הערבים בישראל גדל פי שבעה מאז קום המדינה, בעוד שהשטח המוניציפלי שעליו הם יושבים נותר ללא שינוי – 2.5% משטחי המדינה. 

המחקר של מכון דיראסאת מצא גם כי לרבע מהיישובים הערביים בישראל אין תכניות מתאר, ולכן תושביהם אינם יכולים לקבל היתר בנייה. יתר על כן, ביישובים שבהם אושרו תכניות מתאר, הנפקת אישורי הבנייה מתעכבת בשל היעדר תשתית.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

2 תגובות

 1. עמיש שחם
  פבר 21, 2017

  אני בעד טרנספר לכל הערבים מארץ ישראל המערבית לארץ ישראל המזרחית, היא ירדן. אני גם טוען שאנחנו צריכים להתחיל בערביי יו"ש. כשהרש"פ יחדש את האינתיפאדה תהיה לנו הזדמנות לכבוש מחדש את יו"ש/רש"פ באש ובתמרות עשן ולהבריח במלחמה את הערבים מזרחה. את ערביי ישראל 48 נצטרף לטרנספר ממש, להעלות על משאיות ולזרו אותם מעבר לגבולות המדינה. לט תהיה לנו ברירה. הם פשוט מאלצים אותנו.

  להגיב

 2. טל
  פבר 08, 2017

  "עוד עלה מהמחקר כי מספרם של הערבים בישראל גדל פי שבעה מאז קום המדינה, בעוד שהשטח המוניציפלי שעליו הם יושבים נותר ללא שינוי – 2.5% משטחי המדינה. "
  כאן הבעיה האמתית, מי שלא רוצה רוב הערבי בין הירדן לים חייב לחשוב על פינוי בכפיה של האוכלוסיה הערבית, אין מנוס מזה..

  להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew