מנכ"ל הביטוח הלאומי: "המחאה החברתית הבאה תהיה אלימה"

האי־שוויון בישראל עלול לעורר מחאה חברתית נוספת ואלימה הרבה יותר, הזהיר מנכ"ל הביטוח הלאומי, שלמה מור יוסף, בראיון לעיתון "הארץ" לרגל פרישתו מהתפקיד.

"אז זו היתה מחאה דה־לוקס, בלי הרבה אלימות, רק זעקת מעמד הביניים", אמר מור יוסף בהתייחסו למחאה החברתית של קיץ 2011. "אני חושב שאם לא נתמודד עם זה והאי־שוויון ימשיך לגדול, צפוי גל נוסף שיכולים להיות לו גם מאפיינים אלימים, כמו שקורה במקומות אחרים בעולם. זו תהיה מחאה של אנשים שיש להם הרבה פחות מה להפסיד", הוסיף.

מור יוסף הזהיר גם כי אם לא יחול שינוי דרסטי בסדר העדיפויות של המדינה – בעוד עשור, אחד מכל ארבעה ישראלים יהיה מתחת לקו העוני. לדבריו, העושר לא מחלחל כיום וגם לא צפוי לחלחל בשנים הבאות. "אם אתה חי במשפחה ענייה, אתה יוצא לחיים בלי נכסים ונשאר בעולם העוני", אמר.

poor-bomb

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew