למה החלטתי לא לבוא לישראל

תרגום מכתבו של מייקל בנט, כוכב קבוצת הפוטבול האמריקאית "סיאטל סיהוקס", בו הסביר מדוע החליט לא להגיע לישראל להשתתף במשחק ראווה בירושלים.


 

עולם יקר,

על פי התכנון הייתי אמור לבקר בישראל יחד עם שחקני ליגת הפוטבול הלאומית (NFL). התרגשתי לקראת האפשרות לראות במו עיני חלק יוצא דופן והיסטורי זה של העולם. עד שקראתי על כך כתבה בעיתון "טיימס אוף ישראל", לא היית מודע לכך שתוכנית הביקור הוכנה על ידי ממשלת ישראל מתוך מטרה להפוך אותי, במילותיו של נציג הממשלה, ל"משפיע ומעצב דעת קהל" אשר יוכל לשמש בתור "שגריר של רצון טוב עבור ישראל".

לא אסכים שישתמשו בי בצורה זו. כאשר אסע לישראל – ואני כן מתכנן לנסוע – זה יהיה לא בכדי לראות רק את ישראל אלא גם את הגדה המערבית ועזה כדי שאוכל לראות איך הפלסטינים, אשר קוראים לארץ הזו ביתם מזה אלפי שנים, חיים את חייהם.

אחד הגיבורים שלי תמיד היה מוחמד עלי. אני יודע כי עלי תמיד עמד בצורה איתנה לצד העם הפלסטיני, ביקר במחנות פליטים, השתתף בהפגנות, ותמיד היה מוכן להיות "הקול של אלה שקולם לא נשמע". אני רוצה להיות "הקול של אלה שקולם לא נשמע", ואינני יכול לעשות זאת אם אשתתף בביקור מסוג זה בישראל.

אני יודע שזה יכעיס חלק מהאנשים ויעורר השראה אצל אחרים. אבל אנא דעו שעשיתי זאת לא למענכם, אלא על מנת לפעול על פי מצפוני והערכים שלי. כפי שהאתלט ג'ון קרלוס מאולימפיאדת 1968 תמיד אומר, "אין מחויבות חלקית לצדק. או שאתה בפנים או שאתה בחוץ". ובכן, אני בפנים.

בכבוד רב,

מייקל בנט

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

3 תגובות

 1. גיא
  פבר 16, 2017

  יפה שאתה רוצה להיות לפה עבור אלה "שקולם לא נשמע" אבל כאדם חושב אל תשכח שהמציאות פה היא מאוד מסובכת וממש לא שחור-לבן אלא בעיקר אפורה.אתה מוזמן לבקר ועצתי לך בוא עם ראש פתוח (מחשבתית,לא פיזית) ובלי דעות קדומות,תראה את המציאות במו עיניך ותשפוט אותה.רק אל תשכח לבקר ולראות את כל הצדדים.אם אתה רוצה לראות רק את הצד הפלסטיני חבל כי צריך שניים לטנגו ואז הראייה שלך את המצב לא תהיה שלמה.הכוונה של הממשלה לא הייתה שתחזור כשופר תעמולה של הממשלה אלא שתספר את חוויותיך כי מה שאתם בארה"ב ובאירופה רואים בתשקורת הוא במקרה הטוב מאוד לא מדוייק

  להגיב

 2. בן נר
  פבר 13, 2017

  טעה בכמה שנים לפה ולשם אבל זו לחלוטין לא הנקודה. הפלסטינים קוראים לארץ הזו ביתם.

  להגיב

 3. יריב
  פבר 12, 2017

  "הפלסטינים, אשר קוראים לארץ הזו ביתם מזה אלפי שנים"?

  להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew