"תומכת חמאס" גייסה תרומות ממוסלמים לשיפוץ בית קברות יהודי שהושחת בארה"ב

לינדה סרסור, הפעילה הפוליטית הפלסטינית-אמריקאית שנחשבת בישראל לתומכת טרור וחמאס, יזמה מסע גיוס תרומות בציבור המוסלמי בארה"ב למימון שיפוץ בית הקברות היהודי "חסד של אמת", שהושחת במתקפה אנטישמית בעיר סנט לואיס.

"המוסלמים האמריקאים עומדים לצד הקהילה היהודית בארה"ב ומגנים את הזוועה של חילול הקברים", אמרה סרסור. "באמצעות קמפיין זה, אנו מקווים לשדר מסר של אחדות מהקהילות היהודיות והמוסלמיות לפיו אין מקום לסוג זה של שנאה, חילול קודש ואלימות באמריקה".

היעד של קמפיין גיוס התרומות האינטרנטי, שנקרא "מוסלמים מתאחדים כדי לשפץ את בית העלמין היהודי", היה 20 אלף דולר. עם זאת, הקמפיין השיג עד כה למעלה מ-90 אלף דולר, וסרסור הודיעה כי שאר הכסף שגויס ייתרם לשיקום אתרים יהודיים נוספים שחוללו על רקע גזעני בגל האנטישמיות ששוטף לאחרונה את ארה"ב.

סרסור, שהיתה ממארגנות צעדת הנשים נגד הנשיא טראמפ בוושינגטון, מצדדת בהתנגדות פלסטינית לא אלימה נגד ישראל, אולם איננה תומכת לא בחמאס ולא ברשות הפלסטינית. היא גם אינה מאמינה בפתרון שתי המדינות לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ותומכת במקומו במדינה אחת.

"אני כן מאמינה בזכות קיומה של ישראל", אמרה סרסור בראיון בשנת 2011. "כלומר, לאן הם ילכו? זו הסיבה שאני רוצה פתרון של מדינה אחת. אני חושבת שנוכל לחיות יחד במדינה אחת עם שלום וצדק ושוויון לכל".

צפו בדברים שנשאה סרסור בעצרת צעדת הנשים נגד הנשיא טראמפ שהתקיימה בבירת ארה"ב ב-21 בינואר 2017.

תגובה אחת

 1. מחפש תשובות
  מרץ 06, 2017

  איזה חמודה. ואיזה אתר נחמד. תראו, ייתכן שאנו מסכימים במשהו, נגיד והציונות היא לא הכי מוסרית בעולם. ואפילו גזענית. בזה ייתכן שאני מסכים. אבל מפה ללהיות אנרכיסט, תומך בזכות השיבה של ה"פליטים" וכו'? לשם עוד לא הגעתי.
  אף פעם לא חשבתי שהעולם הוגן.
  רובכם כיום, כמו הפלסטינית שבכתבה- לא מוציאים פתרון הולם לסכסוך. מדינה אחת אתם אומרים? הנה כמה אתגרים. איך יקראו לרחובות, בעברית או בערבית? ועל שם מה יקראו- על שם יצחק רבין וגולדה מאיר, או על שם יאסר עראפת ואחמד יאסין? ומה עם השליטה במוקדי כוח? זה ברור שזהו מתכון מובהק למלחמת אזרחים, וכזו יש לנו כבר בסוריה.

  אני לא ציוני נלהב, אבל גם לא פתטי.תמצאו פתרון יותר טוב.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew