למה קהל הוועידה השמרנית בארה"ב נופף בדגלי רוסיה בנאום טראמפ?

מתנגדיו של הנשיא דונלד טראמפ, הטרילו את משתתפי הוועידה השמרנית לפעילות פוליטית בארה"ב (CPAC) כאשר חילקו לקהל שהתכנס לצפות בנאומו של הנשיא 1,000 דגלים של רוסיה שעליהם הודפס בזהב השם טראמפ.

צבעי דגל רוסיה דומים לאלו של דגל ארה"ב ולכן חלף זמן עד שאנשי צוות הוועידה שמו לב לתעלול ומיהרו להחרים את הדגלונים, אך לא לפני שרבים בקהל נופפו בדגלים לקראת עלייתו לבמה של הנשיא.

הפעילים שחילקו את הדגלונים ב-24 בפברואר 2017, ג'ייסון צ'רטר וריאן קלייטון מקבוצת "אמריקנס טייק אקשן" הפועלת להדחת הנשיא, נזרקו החוצה מהוועידה שנחשבת לאחד הכינוסים השנתיים המרכזיים של שמרנים בבירה וושינגטון.

"זה בגלל שטראמפ אדם גדול", הסביר קלייטון את מעשיו במבטא רוסי כבד. "הוא מאוד חזק, בונה חומה גדולה, שם אנשים בכלובים ומחסל עיתונאים שהוא לא מחבב. זה מראה עד כמה טראמפ ורוסיה קשורים, כמו שתי טיפות מים!".

"רוב האנשים לא הבינו שזה דגל רוסיה, או שלא היה להם אכפת", הוסיף צ'רטר. 

תעלול המחאה בא על רקע דיווחים בארה"ב כי עוזריו של טראמפ עמדו בקשר עם סוכני מודיעין רוסיים בשנה שקדמה לבחירות לנשיאות ארה"ב. טראמפ עצמו גם שיבח מספר פעמים את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew