פלאי המוח הישראלי: נשים נוהגות בטוח יותר – ובכל זאת סומכים יותר על גברים

פלאי המוח הישראלי: נשים נוהגות בטוח יותר מגברים ומעורבות הרבה פחות בתאונות דרכים, ולמרות זאת אנשים מרגישים בטוח יותר לנסוע עם גבר. כך עולה מסקר וניתוח נתונים שערכה עמותת "אור ירוק".

מתוך 556 נהגים ונהגות שהיו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות בהן הרוג אחד לפחות בשנת 2016, רק כ-10% (58) היו נשים. מתוך סך 42,282 נהגים ונהגות שהיו מעורבים בתאונות דרכים כלשהן ב-2016 פחות מרבע היו נשים.

אם לא די בכך, יותר גברים (28%) עוברים באדום מאשר נשים (18%), גברים מדברים יותר בסלולרי (90%) זמן הנהיגה מנשים (82%), שיעור הגברים ש"מנקרים" בזמן נהיגה גבוה ב-9% משיעור הנשים, ומספר הגברים ששותים אלכוהול ואז נוהגים (88%) גבוה ביחס לנשים (78%).

עם זאת, למרות הנתונים שמצביעים בבירור על כך שהרבה יותר מסוכן לנסוע במכונית כשגבר מחזיק בהגה, שיעור המרגישים בטוח לנסוע עם גבר גבוה באופן ניכר משיעורם של אלה שחשים בטוח לנסוע עם אישה.

סקר "אור ירוק" מצא כי 38% מהציבור מרגיש בטוח לנסוע עם גבר שנוהג לעומת רק 7% עם אישה. 55% מהנשאלים אמרו כי הם מרגישים בטוחים באותה המידה. 49% מהגברים שהשתתפו בסקר אמרו כי הם מרגישים בטוח יותר כאשר גבר נוהג, לעומת 26% מהנשים.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew