הייטק ישראלי נגד המהפכה במצרים

לצד הערכות מנהיגינו כי דמוקרטיזציה במצרים עלולה לאיים על בטחונה של ישראל, מסתבר שגם מגזר ההייטק הישראלי פועל לשימור משטרו הרודני של חוסני מובארכ. חברת נארוס (Narus), המתמחה בהאזנה לתעבורת אינטרנט והוקמה בשנת 1997 על ידי קבוצת ישראלים בהם אורי כהן ואורן אריאל, סיפקה למצרים טכנולוגיות שאפשרו לשלטונות לאתר מתנגדים של המשטר.

נארוס, שכבר התקינה מערכות לניטור תעבורת אינטרנט של אזרחים בשורת מדינות נאורות, בהן סין, ערב הסעודית ולוב, מכרה לחברות טלקום במצרים, שמרביתן בבעלות ממשלתית, מערכות המאפשרות זיהוי ואיתור מתנגדים של המשטר.

נארוס, שנרכשה בשנה שעברה על ידי חברת בואינג האמריקאית, עמדה במוקד של דיון שכותרתו "אפלה דיגיטלית" שנערך היום בתוכנית Democracy Now, ואשר עסק באופן שבו חברות מארה"ב ובריטניה סייעו לשלטונות מצרים לחסום את רשתות הסלולר והאינטרנט ולזהות מתנגדים של המשטר.

לקריאה נוספת על חברת נארוס:

ישראלים חמקנים בשירות האחים הגדולים

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew