עיתונאי שחשף איך ממשלות יוצרות חדשות מזויפות כדי לגרום למלחמות, נמצא מת

אודו אולפקוט, עיתונאי גרמני שחשף כיצד ממשלות וסוכנויות ביון מייצרות חדשות מזויפות בסיוע אמצעי התקשורת, מת כתוצאה מהתקף לב בגיל 56. הוא שימש כסגן עורך העיתון הגרמני הנפוץ "פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג", ובמסגרת עבודתו העיתונאית התגורר במדינות רבות במזרח התיכון, בהן עיראק, איראן, אפגניסטן, ערב הסעודית, עומאן, איחוד האמירויות הערביות, מצרים וירדן.

בעקבות עבודתו בעיתונות הלכה וגברה דאגתו של אולפקוט מהתופעה של דיווחים חדשותיים שמבוססים על מידע ממשלתי שקרי, והוא החל להוציא לאור מגזין בשם "חושף שחיתויות" (Whistleblower), אשר מדווח על נושאים שאותם התקשורת בגרמניה לא מסקרת. הוא גם הוציא מספר רב של ספרים על הנושא במהלך שנות ה-2000.

אולפקוט מוכר לקהל הבינלאומי בזכות הופעותיו בערוץ הטלוויזיה הרוסי RT, ובמיוחד ראיון שנערך עמו באוקטובר 2014 על ספרו "עיתונאים קנויים" (Bought Journalists), שעסק בתפוצתה הנרחבת של תעמולה בתקשורת הממסדית והאווירה אנטי-רוסית שעודדה. הוא גם דן בהשפעה העצומה שיש לארה"ב, ישראל וגופי מודיעין מערביים על התקשורת הבינלאומית.

"הייתי עיתונאי במשך כ-25 שנים וחונכתי לשקר, לבגוד, ולא לומר את האמת לציבור", סיפר אולפקוט על עבודתו בתקשורת. "נמאס לי מהתעמולה הזאת", אמר וציין כי החליט לדבר על כך בפומבי, למרות שהוא סובל מבעיות לב. "היו לי שלושה התקפי לב ואין לי ילדים, אז אם הם ירצו לתבוע אותי או לשלוח אותי לכלא, זה מחיר ששווה לשלם עבור האמת", אמר.

דבריו בראיון ב-RT הוא אחד מסימני האזהרה המוקדמים מפני גל התעמולה האנטי-רוסי שקדם להסלמה שהתרחשה לאחרונה, וכלל דיווחים בתקשורת בארה"ב לפיהם רוסיה התערבה בבחירות לנשיאות ב-2016 לטובת דונלד טראמפ.

אולפקוט, שהודה כי הוא עצמו נהנה בעבר מתמיכת הסוכנות הביון המרכזיות של ארה"ב (CIA) בתמורה לדיווחים פרו-אמריקאים וגם שיתף פעולה עם המודיעין של גרמניה, התנצל על מעשיו ואמר כי הוא מתבייש בחלק מהדיווחים החדשותיים שעליהם היה חתום. "האמריקאים שיחדו אותי כדי שלא אדווח את כל האמת", סיפר. "סייעתי ל-CIA במספר מקרים ואני מתבייש בכך שעשיתי זאת".

לדבריו, עיתונאים מערביים רבים במדינות זרות עושים זאת גם כיום, ומשתפים פעולה ברמות שונות עם גופי ביון בארה"ב ובאירופה. "מרבית העיתונאים שאתם רואים במדינות זרות, מעידים על עצמם שהם עיתונאים ואולי הם גם כאלה. אבל רבים מהם, כפי שאני הייתי, עובדים עבור גופי ביון", אמר.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew