גיבורות המהפכה

האמא של המהפכה במצרים: האם ניתן להפריד בין המאבק לדמוקרטיה לבין המאבק לזכויות נשים? הפמיניסטית, סופרת ופעילת זכויות האדם המצרית הוותיקה ד"ר נוואל אל סעדאווי, שהיתה אסירה פוליטית עוד בימי הנשיא סאדאת ונאלצה לצאת לגלות מספר פעמים בשל ביקורתה החריפה על המשטר, חזרה למצרים עם תחילת ההתקוממות כדי להשתתף בהפגנות. סדאווי היא בת 80. ראיון עמה בערוץ אל ג'זירה באנגלית. תרגום חלקי לעברית ניתן לקרוא פה.

נשים ממלאות תפקיד מרכזי בהתקוממות העממית במצרים. בין אם במכנסי ג'ינס או בחיג'אב, מספר חסר תקדים של נשים יצא להפגין ברחובות, תוך פריצת לא מעט גבולות מגדריים. החל מסרטון "הנערה הכי אמיצה במצרים" שצולם בתחילת ההפגנות, וכלה בצילום האשה שהדביקה נשיקה לחייל בקהיר, המקוריות ואומץ הלב שמגלות נשים מעוררות הערכה עצומה לא רק ברחבי העולם, אלא גם בקרב הגברים במצרים. אחת התוצאות המיידיות היא ירידה בהיקף ההטרדות המיניות בהפגנות.

השתתפות נשים בהפגנות במצרים גם מתועדת באתרי רשתות חברתיות באינטרנט, דוגמת עמוד הפייסבוק של Women of Egypt. גלריה נוספת של צילומי נשים בהפגנות של השבוע החולף אפשר לראות פה.

"הנערה הכי אמיצה במצרים" (עם תרגום לאנגלית).

ראיון עם מפגינה צעירה בכיכר תחריר בקהיר.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
שיחות לילה
ליידי וינטר
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין
לא אלך
יונתן פולק
משפט הבנקאים: המדינה התקפלה
מדור אסונות יחסי ציבור
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew