דובר שוברים שתיקה נחקר בחשד לתקיפה לאחר שסיפר כי היכה פלסטיני בצבא

דובר שוברים שתיקה, דין יששכרוף, נחקר באזהרה במשטרת חברון בחשד לתקיפה, לאחר שבמסגרת פעילותו בארגון, העיד כי כשהיה חייל בחברון היכה פלסטיני במהלך פעילות מבצעית. בעקבות חקירתו, שנפתחה לבקשת שרת המשפטים, איילת שקד, שורה של חיילים וקצינים לשעבר קראו לשקד לחקור גם אותם.

במהלך החקירה הוצג ליששכרוף קטע ערוך מתוך העדות שמסר ל"שוברים שתיקה", ואילו הוא עמד מאחורי הדברים, הודה במיוחס לו ואף מסר לחוקרים את הסרטון המלא של העדות שמסר לארגון. לאחר החקירה, שנמשכה כשעה וחצי, שוחרר יששכרוף לביתו ללא תנאים מגבילים ובשלב זה לא ידוע האם בכוונת המשטרה והפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

עורכת דינו של יששכרוף, גבי לסקי, מסרה לאחר חקירתו כי "לא צריך לעצור את החקירה כאן אלא לפנות לגורמים הבכירים שפוקדים על החיילים לבצע את ההוראות בשטח".

"דין יששכרוף לא שתק גם בחקירה. מדובר בקצין קרבי לשעבר שהחליט לשבור שתיקה על מנת לחשוף את חוסר המוסריות שבכיבוש וכי שליטה צבאית במיליוני בני אדם לא יכולה להיעשות מבלי להפעיל כוח ואלימות ולרמוס זכויות אדם. ההחלטה של שרת המשפטים להפעיל את המערכת הפלילית על המקרה של דין מטרידה ומעלה טענה חזקה של הגנה מן הצדק", אמרה לסקי.

בין חיילי וקציני צה"ל לשעבר שקראו לשרת המשפטים לחקור גם אותם, נימנה דוד זונשיין, יו"ר הוועד המנהל של ארגון בצלם וקצין לשעבר שכתב: "איילת שקד, גם אני מבקש להיחקר באזהרה. בחקירה אתאר בפירוט אירועים שהייתי שותף להם בגדה ובעזה, שהעדות של דובר שוברים שתיקה מחווירה לעומת".

ח"כ לשעבר מוסי רז, מזכ"ל מרצ כתב: "במקום לחקור את דובר שוברים שתיקה, ממליץ לחקור אותי וכל מי שדרגתו כמוני ( רב סרן) ומעלה. כמי שמכיר את המציאות בשטח מבטיח להביך את שקד". וגם אבי בוסקילה, מנכ"ל שלום עכשיו, קצין לשעבר שהשתחרר בדרגת רב סרן, הצהיר: "איילת שקד מוזמנת לפנות לעצמך 4 חודשים ולבוא לחקור אותי".

שרת המשפטים איילת שקד ביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה בעקבות סרטון שהפיץ ארגון "מילואימניקים בחזית" שבו נראה הדובר, דין יששכרוף, ששירת כקצין בנח"ל, מספר כי הכה פלסטיני שיידה אבנים לעברו במהלך שירותו הצבאי בחברון.

שקד כתבה במכתבה ליועץ כי "לאור החשיבות הרבה שאני רואה בשמירה על שמה הטוב של מדינת ישראל ושל חיילי צה"ל, ראיתי לנכון לפנות אליך על מנת שתבדוק את אמיתות המקרה. ככל שיתברר כי יש אמת בפרסומים, הרי שיש לפעול לאלתר למיצוי הדין".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew