ציור של ערימת קקי במוזיאון נמכר ב-16 אלף דולר

ציור של האמנית הישראלית זויה צ'רקסקי בו נראית ערימה גדולה של צואה מונחת באמצע מוזיאון ואנשים עומדים סביבה וסותמים את אפם, נמכר בדצמבר 2014 במכירה פומבית בבית המכירות סותביס בניו יורק תמורת 16,250 דולר – סכום גבוה יותר מההערכות המוקדמות.

הציור "מרדה ד'ארטיסטה" מתייחס לעבודה המפורסמת באותו שם של האמן האיטלקי פיירו מנצוני, שבשנת 1961 הציג 90 קופסאות שימורים אטומות שהכילו לדבריו דגימות צואה, והדביק עליהן את התווית "חרא של אמן", ובאיטלקית, Merda D’artista.

מנצוני התכוון ללעוג למסחור עולם האמנות, אולם הבדיחה התקבלה ברצינות. גלריית "טייט" בלונדון רכשה את אחת מקופסאות השימורים של מנצוני תמורת קרוב ל-100 אלף ליש"ט, וקופסאות נוספות נמכרו עבור סכומים גבוהים אף יותר.

מנצוני לא הספיק לראות זאת מכיוון שמת מהתקף לב שנתיים לאחר יצירת קופסאות הצואה, אולם לפני כמה שנים טען שותפו, אגוסטינו בנולמי כי קופסאות השימורים בכלל מולאו בגבס פלסטי ולא בצואה אנושית כפי שטען מנצוני.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew