רואים מה שרוצים: איסלמופובים בנורבגיה נגד מושבי אוטובוס ריקים

מתיחה קטנה שהחליט לבצע בחור נורבגי בשם יוהאן סלטוויק הצליחה ללמד לקח חשוב את שונאי המהגרים והאיסלמופובים בארצו.

סלטוויק פירסם צילום של מושבי אוטובוס ריקים – שבאופן מוזר למדי נראים כמו נשים מוסלמיות עוטות בורקה –  בעמוד פייסבוק של "המולדת תחילה", קבוצה נורבגית ימנית שמתנגדת למהגרים ולהגירה למדינה הסקנדינבית, והציג את השאלה: "מה אנשים חושבים על זה?".

התשובה לא איחרה לבוא כמבול של מאות תגובות גזעניות ולאומניות. "זה נראה ממש מפחיד, צריך לאסור את זה", כתב אחד. "לעולם אין לדעת מה מסתתר שם מתחת – זה יכול להיות טרוריסט".

"אנחנו חיים בזמנים מפחידים", כתב אחר, שהתעקש כי "מי שנראה כמו מטריה שנסגרה" צריך לעזוב את המדינה. תגובה אחרת: "חשבתי שזה ייראה ככה בשנת 2050, אבל זה קורה עכשיו!!!".

סלטוויק היה מזועזע. "השנאה שהופגנה כלפי מושבי אוטובוס ריקים ממחישה היטב איך דעות קדומות חזקות יותר מהשכל הישר", אמר.

ראש המרכז נגד גזענות בנורבגיה הצביע על המהירות שבה "אנשים מוצאים אישורים להזיות שלהם". "אנשים רואים מה שהם רוצים לראות", אמר, "ומה שהם רוצים לראות זה מוסלמים מסוכנים".

ממשלת הימין השולטת של נורבגיה העלתה לאחרונה הצעת חוק שתאסור על נשים לעטות בורקה או ניקאב במוסדות חינוך במדינה. בכך תהפוך נורבגיה למדינה הסקנדינבית הראשונה שעושה זאת, לאחר שמגבלות דומות כבר אושרו בצרפת, הולנד, בלגיה, בולגריה ומדינת בוואריה בגרמניה.   

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. סיוון
    אוג 09, 2017

    פשוט דוחה!!! אנשים נרצחים והוא עושה מתיחות ! לא חסרות הנשים שמתחת לבורקה יש להם פצצה בגוף מחבלות מתאבדות נראה לכם שאישה רוצה לעטות על עצמה שטיח על הראש !הן עושות זאת מהדתה קיצונית איסלמיסטית שלא מאפשרת להן להתנגד אלא אם הן רוצות לחלל את כבוד המשפחה ולמות אני לא נגד האסלם כי זו דת יפה למי שמכיר אותה אבל הקיצונים גורמים לשנאה למוות לכולם לפחד מהמהגרים ולשנאה תהומית

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew