דונלד טראמפ הגיע לחומת ההפרדה

ימים ספורים לאחר שנודע כי חברת אלביט הישראלית תוביל את הקמת החומה על גבול ארה"ב-מקסיקו שהבטיח לבנות דונלד טראמפ, הופיעה פתאום דמותו של הנשיא האמריקאי על חומת ההפרדה אצלנו.

למעשה, ציורים של טראמפ – שהכריז פעם "חומות עובדות, תשאלו את ישראל" – צצו בשני מקומות על חומת ההפרדה סמוך לעיר בית לחם. בציור הראשון נראה טראמפ בעת ביקורו בכותל המערבי כשהוא מקרב את פניו לקיר ולוחש לו: "אני הולך לבנות לך אח".

במקום אחר על חומת ההפרדה צוירה דמותו של טראמפ כשהוא מחבק את אחד ממגדלי השמירה בחומה תוך הפרחת לבבות לעברו.

הציורים החדשים הם מעשה ידיו של אמן הרחוב האוסטרלי לאשסאקס (Lushsux), בניגוד לשמועות שהתרוצצו תחילה לפיהן מדובר ביצירות של בנקסי, שפתח לפני מספר חודשים בית מלון מול חומת ההפרדה בבית לחם, שמתגאה בתואר "המלון עם הנוף הכי גרוע בעולם".

בשנה שעברה, היה לאשסאקס מעורב בפרויקט אחר של בנקסי, פארק התעתועים "דכדוך-לנד".

אמני רחוב וגרפיטי מרחבי העולם נוהגים זה שנים להגיע לחומת ההפרדה ולהפוך אותה לבמה ליצירותיהם.

בנקסי סיפר פעם כי באחד מביקוריו בישראל-פלסטין, כאשר צייר על חומת ההפרדה, העיר לו פלסטיני זקן כי ציוריו גורמים לחומה להיראות יפה. בנקסי הודה לו על המחמאה, ובתגובה ענה לו הזקן: "אנחנו לא רוצים שהיא תיראה יפה, אנחנו שונאים את החומה הזו. לך הביתה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. טעויות של אשכנזים
    אוג 06, 2017

    הפרכת לבבות היא פעולה הגורמת להם להיות מופרכים, כלומר לא נכונים, לא תקפים. הכוונה מן הסתם היתה להפרחת לבבות, פעולה הגורמת להם לפרוח (באוויר, לא כמו פרח, אבל אולי גם). אם הייתם יודעים לבטא את ההבדל בין ח' ל-כ' בדיבור, לא הייתם מתבלבלים בכתיבה #טעויות_של_אשכנזים

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew