מחקר חדש: אנשים במדינות עשירות מתים מבדידות

מחקר חדש מצא כי ההסתברות שאנשים שסובלים מבדידות ימותו מוקדם יותר עקב בעיות רפואיות גבוהה ב-50% מהסיכוי של אנשים בעלי קשרים חברתיים.

מחקר של פרופסור ג'וליאן הולט-לאנסטאד מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת בריגהם יאנג במדינת יוטה בארה"ב, ניתח ממצאים של 148 מחקרים קודמים שהקיפו למעלה מ-300 אלף בני אדם.

ניתוח רחב יריעה אחר של 70 מחקרים שונים, שהקיפו 3.4 מיליון בני אדם בארה"ב, אירופה, אסיה ואוסטרליה, מצא כי בידוד, בדידות ומגורים לבד תורמים להגדלת הסיכוי למות בגיל צעיר באותה המידה כמו השמנת יתר.

"לאור הזדקנות האוכלוסייה, ההשפעה על בריאות הציבור רק צפויה לגדול. למעשה, מדינות רבות בעולם מצביעות כעת על כך שאנו עומדים בפני 'מגפת בדידות'", אמרה הולט-לאנסטד.

"מגפה" זו אמנם אינה מוגבלת רק למדינות העשירות, אך קשורה למאפיינים בולטים של תרבות השפע: תוחלת חיים ארוכה יותר, ירידה בשיעור הנישואים, הבאת פחות ילדים לעולם, עלייה בשיעור הגירושין, ויותר אנשים שמתגוררים לבד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew