מחקר: נשים מעדיפות ריח גוף של גברים שאוכלים הרבה פירות וירקות

נשים מעדיפות ריח גוף של גברים שאוכלים הרבה פירות וירקות על פני ריחם של גברים שאוכלים בעיקר פחמימות מעובדות כמו לחם ופסטה. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת מקוארי באוסטרליה.

במסגרת המחקר, גייסו החוקרים 43 גברים בריאים וצעירים, ועקבו אחרי כמות הירקות והפירות שהם אוכלים בעזרת שאלוני תזונה קבועים ובחינת גוון עורם באמצעות ספקטרופוטומטר – דבר שאיפשר להעריך האם צרכו באופן סדיר קרוטנואידים (פיגמנטים שנמצאים בעיקר בצמחים בצבעי אדום, צהוב וכתום).  

"התוצאות הן מדד טוב לכמות הפירות והירקות שאנחנו אוכלים", הסביר אחד ממחברי המחקר, ד"ר איאן סטיבן.

בהמשך נתנו לגברים שהשתתפו במחקר חולצות נקיות וביקשו מהם לעשות קצת פעילות גופנית. לאחר מכן, תשע נשים שהשתתפו במחקר הריחו את החולצות ספוגות הזיעה, והתבקשו לדרג בצורה עיוורת את ריחות הזיעה של הגברים השונים.

החוקרים מצאו כי נשים העדיפו באופן עקבי ריח של גברים שתזונתם מבוססת בעיקר על מזון צמחי לא מעובד. "בעיקרו של דבר נשים העדיפו את הריח של גברים שאכלו יותר ירקות", אמר ד"ר סטיבן.

המחקר, שממצאיו פורסמו בכתב העת "Evolution & Human Behavior", לא בדק את העדפות הריח אצל זוגות חד מיניים.

אוהבים את הכל שקרים

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪

{amount} donation plus {fee_amount} to help cover fees.

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

איך היית רוצה להגיב

להגיב

*