דגי סלמון ניצלו את ליקוי החמה לבריחה נועזת מחוות גידול דגים

אלפי דגי סלמון ניצלו את ליקוי החמה בארה"ב כדי לבצע בריחה נועזת מכלוביהם בחוות גידול דגים בים ליד אי סייפרס במדינת וושינגטון.

בין 4,000 ל-5,000 דגים נמלטו אל מי האוקיינוס השקט לאחר שניצלו פרצות שנפערו בכלובי הרשת לאחר שחבלי עוגן של המכלאה נקרעו כתוצאה מגאות גבוהה במיוחד שגרם הליקוי. כך מסרה חברת קוק אקווקאלצ'ר שבבעלותה חוות הדגים.

"גאות גבוהה באופן יוצא דופן וזרמים שחפפו לליקוי החמה" גרמו לנזקים, מסרה קוק. "דגי הסלמון נמלטו בעקבות כשל מבני בכלוב רשת".

לדברי החברה, כעבור יממה, כתוצאה מהנזקים מבני חוות הגידול קרסו לחלוטין וכ-300 אלף דגים שעדיין נותרו בכלובים נלכדו בתוכם, ככל הנראה מבלי אפשרות לצאת.

"נראה כי דגים רבים עדיין בתוך הרשתות", נאמר בהודעת קוק. "אי אפשר יהיה לאשר את המספר המדויק של הדגים שאבדו עד שיושלמו הקציר ובדיקת מלאי הדגים בכלובים".

הדגים שנמלטו לאוקיינוס השקט הם ממין סלמון שמקורו באוקיינוס האטלנטי, ואשר שונה ממיני דגי סלמון מקומיים.

"מחקרים שלי העלו כי אם הם הצליחו להימלט, הם גם יצליחו לשרוד, לשחות במעלה נהרות, ולהתרבות", העריך מומחה לאקולוגיה מאוניברסיטת ויקטוריה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew