ארגון אקולוגי לקח אחריות על שריפת סניף איקאה בנתניה

ארגון לא מוכר בשם "מלחמה ירוקה" לקח היום אחריות על הצתת סניף רשת איקאה בנתניה. "הפעולה בוצעה במחאה על החלטת ועדת הערר המחוזית במחוז חיפה בשבוע שעבר לאשר תוכנית לפתיחת סניף שלישי של איקאה בישראל", נכתב בהודעה שפירסם הארגון.

"הלהבות שליחכו את איקאה נתניה גם מהוות תזכורת להרס הסביבתי ופגיעה בעסקים קטנים שגרמה פתיחת הסניף השני של הרשת בראשון לציון. לא ננוח ולא נשקוט עד אשר אחרון סניפי איקאה יהפוך לשלד מפויח", נאמר בהודעה.

ההודעה שפירסם "מלחמה ירוקה" כללה גם קישור לסרטון באתר יו-טיוב, שיתכן שהופק על ידי גורמים המקורבים לארגון, ואשר מרמז לכאורה על כוונת חברי הקבוצה להצית סניפים של איקאה.

חברת איקאה העריכה היום כי נזקי השריפה מסתכמים במאות מיליוני שקלים וכי יחלפו שישה חודשים עד שנה בטרם תוכל החנות בנתניה לשוב ולהיפתח. "החנות בטוטאל לוס. נהרסה לחלוטין", אמר יו"ר איקאה, רון הדסי. גודלו של סניף איקאה בנתניה עולה על שטחם של שלושה מגרשי כדורגל, ושווי המבנה מוערך בכ-190 מיליון שקל.

הקמת סניף איקאה השני בארץ, בעיר ראשון לציון, נעשתה תוך כדי חריגות מייעוד הקרקע ומנוהל מכרז תקין. האתר מציין עוד כי חברת איקאה הבינלאומית בנויה בצורה שמאפשרת לה לחמוק מתשלום מס. מבקרים רבים בסניפי הרשת גם יצאו נגד עיצוב החנות וסידורה – בשיטה של מסלול ארוך, שלא מאפשרת ללקוח לגשת ישירות למחלקה שמעניינת אותו, וכך הוא עלול להתפתות לקנות מוצרים מיותרים, שאין לו צורך בהם.

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew