מחקר חדש: אנשים שחולמים בהקיץ – יצירתיים יותר

אנשים שחולמים בהקיץ נוטים להיות יצירתיים ואינטליגנטיים יותר, לפי מחקר חדש של מדענים מהמכון לטכנולוגיה של ג'ורג'יה ואוניברסיטת ניו מקסיקו בארה"ב, שפורסם בכתב העת "נוירופסיכולוגיה".

החוקרים חיברו למעלה מ-100 אנשים למכשיר דימות תהודה מגנטית (MRI) וביקשו מהם להתמקד בנקודה קבועה למשך חמש דקות כדי למדוד את פעילותם המוחית בזמן מנוחה.

באמצעות בדיקה זו אמדו החוקרים את רמת הפעילות המוחית של המשתתפים הקשורה לתהליכי חשיבה מורכבים יותר כמו הסקה ותהליכי היזכרות מורכבים.

מלבד בדיקת MRI, התבקשו משתתפי הניסוי למלא סדרה של שאלונים ומבחנים שנועדו להעריך מאפיינים כמו רמת נדידת מחשבות, זיכרון, יצירתיות ואינטליגנציה.

החוקרים מצאו כי אנשים שדיווחו על נטייה לנדידת מחשבות וחלימה בהקיץ השיגו ניקוד גבוה יותר במבחנים, ונמצאה אצלם פעילות מוחית מוגברת בבדיקות MRI.

הנתונים המשולבים הצביעו על מתאם גבוה בין רמה גבוהה יותר של איכות ויעילות חשיבה לבין יכולתו של אדם לתת למחשבותיו לנדוד.

עם זאת, אחת ממחברות המחקר ד"ר כריסטין גודווין, הזהירה כי המתאם שנמצא אינו מעיד על סיבתיות וכי לא כל החולמים בהקיץ דומים.

"אם את חכמה או אינטליגנטית למדי ואת מבצעת משימה קלה למדי, את יכולה לבצע אותה היטב, תוך ניצול חלקי בלבד של היכולת המוחית שלך", הסבירה גודווין בראיון לאתר החדשות קוורץ. לכן, במצב כזה את יכולה להרהר על משהו אחר ואחר כך לחזור למשימה המקורית ללא קושי.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew