גרפיטי על חומת ההפרדה: נתניהו וטראמפ מתנשקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ נראים מתנשקים בציור חדש על צדה הפלסטיני של חומת ההפרדה בבית לחם, שיצר אמן הרחוב האוסטרלי לאשסאקס (Lushsux).

"החומה היא מסר בפני עצמו", אמר לאשסאקס. "אני לא צריך לכתוב 'שחררו את פלסטין' או משהו כזה, משהו ממש ישיר שממנו אנשים יתעלמו. אני פשוט מצייר את מה שאני מצייר בדרך כלל ואולי אנשים יתחיל להסתכל על הרקע של הציור ועל גדרות התיל ועל האנשים שתקועים פה".

זו אינה הפעם הראשונה שבה לאשסאקס מצייר את הנשיא טראמפ – שהכריז פעם "חומות עובדות, תשאלו את ישראל" – על חומת ההפרדה באזור בית לחם.

לפני כשלושה חודשים הוא יצר שני ציורים של טראמפ על החומה. בראשון נראה הנשיא בעת ביקורו בכותל המערבי כשהוא מקרב את פניו לקיר ולוחש לו: "אני הולך לבנות לך אח".

בשני צוירה דמותו של טראמפ כשהוא מחבק את אחד ממגדלי השמירה בחומה תוך הפרחת לבבות לעברו.

אמני רחוב וגרפיטי מרחבי העולם נוהגים זה שנים להגיע לחומת ההפרדה ולהפוך אותה לבמה ליצירותיהם – תופעה שהפכה את בית לחם לאחת מערי הגרפיטי המובילות בעולם.

תגובה אחת

  1. פיטר זר
    אוק 30, 2017

    האוסטרלי המצוי חי באג'נדה של לה לה לנד. עם הרבה כבשים וירוק, וחור באוזון, ויוקר מחיה מטורף אין להם הרבה צרות. ההבנה של אותו צייר אוסטרלי בסיטואציה המקומית שואפת לאפס.

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew