גרפיטי על חומת ההפרדה: נתניהו וטראמפ מתנשקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ נראים מתנשקים בציור חדש על צדה הפלסטיני של חומת ההפרדה בבית לחם, שיצר אמן הרחוב האוסטרלי לאשסאקס (Lushsux).

"החומה היא מסר בפני עצמו", אמר לאשסאקס. "אני לא צריך לכתוב 'שחררו את פלסטין' או משהו כזה, משהו ממש ישיר שממנו אנשים יתעלמו. אני פשוט מצייר את מה שאני מצייר בדרך כלל ואולי אנשים יתחיל להסתכל על הרקע של הציור ועל גדרות התיל ועל האנשים שתקועים פה".

זו אינה הפעם הראשונה שבה לאשסאקס מצייר את הנשיא טראמפ – שהכריז פעם "חומות עובדות, תשאלו את ישראל" – על חומת ההפרדה באזור בית לחם.

לפני כשלושה חודשים הוא יצר שני ציורים של טראמפ על החומה. בראשון נראה הנשיא בעת ביקורו בכותל המערבי כשהוא מקרב את פניו לקיר ולוחש לו: "אני הולך לבנות לך אח".

בשני צוירה דמותו של טראמפ כשהוא מחבק את אחד ממגדלי השמירה בחומה תוך הפרחת לבבות לעברו.

אמני רחוב וגרפיטי מרחבי העולם נוהגים זה שנים להגיע לחומת ההפרדה ולהפוך אותה לבמה ליצירותיהם – תופעה שהפכה את בית לחם לאחת מערי הגרפיטי המובילות בעולם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. פיטר זר
    אוק 30, 2017

    האוסטרלי המצוי חי באג'נדה של לה לה לנד. עם הרבה כבשים וירוק, וחור באוזון, ויוקר מחיה מטורף אין להם הרבה צרות. ההבנה של אותו צייר אוסטרלי בסיטואציה המקומית שואפת לאפס.

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew