ילד קטן מציץ מעבר לחומת הגבול בין ארה"ב למקסיקו

בוקר אחד, התעורר אמן הרחוב הצרפתי JR כשבזיכרונו חקוקה תמונה מחלומותיו: החומה לאורך גבול ארה"ב-מקסיקו, ומעליה ילד קטן מציץ בסקרנות לעבר הצד השני של החומה.

JR החליט להפוך את התמונה שראה בחלומו למציאות, והציב צילום ענק של ילד בן שנה על הצד האמריקאי של גדר הגבול בקליפורניה.

הילד לא מעלה על דעתו שזו חומה שמפרידה בין אנשים, ואין לו שום מושג לגבי ההקשר הפוליטי שלה, הסביר האמן לאחר שחשף את היצירה ב-7 בנובמבר 2017.

"יש אנשים שחולמים על עולמות דמיוניים, אני חולם על חומות", אמר JR. "מעניין אם הילד מודאג ממה שיקרה? מה הוא חושב? בגיל שנה, אתה לא רואה גבול לפניך ולא שואל את עצמך איזה צד של הגבול טוב יותר".

האמן ויצירתו

האמן גם סיפר על דברים שאמרה לו אמו של הילד שמופיע בצילום, ושמחלון ביתה נשקפת היצירה החדשה: "היא אמרה לי, אתה יודע, זה הבן שלי ואני מזהה אותו, אבל אני מקווה כי עבור כל שאר האנשים הוא מייצג כל ילד, כל בן אדם – כל אחד שיש לו חלומות, וחלומות שאינם מופקעים בשל דעות קדומות או חזון פוליטי כלשהו".

זו אינה הפעם הראשונה שבה JR מציג יצירות שלו על חומות גבול. בשנת 2007 הוא יצר סדרת צילומי דיוקן של ישראלים ופלסטינים, ואז הדביק פוסטרים ענקיים של הצילומים, זה לצד זה, על חומת ההפרדה. "איש לא ידע לומר מי בצילומים הוא פלסטיני ומי ישראלי", סיפר אז JR.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew