ילד קטן מציץ מעבר לחומת הגבול בין ארה"ב למקסיקו

בוקר אחד, התעורר אמן הרחוב הצרפתי JR כשבזיכרונו חקוקה תמונה מחלומותיו: החומה לאורך גבול ארה"ב-מקסיקו, ומעליה ילד קטן מציץ בסקרנות לעבר הצד השני של החומה.

JR החליט להפוך את התמונה שראה בחלומו למציאות, והציב צילום ענק של ילד בן שנה על הצד האמריקאי של גדר הגבול בקליפורניה.

הילד לא מעלה על דעתו שזו חומה שמפרידה בין אנשים, ואין לו שום מושג לגבי ההקשר הפוליטי שלה, הסביר האמן לאחר שחשף את היצירה ב-7 בנובמבר 2017.

"יש אנשים שחולמים על עולמות דמיוניים, אני חולם על חומות", אמר JR. "מעניין אם הילד מודאג ממה שיקרה? מה הוא חושב? בגיל שנה, אתה לא רואה גבול לפניך ולא שואל את עצמך איזה צד של הגבול טוב יותר".

האמן ויצירתו

האמן גם סיפר על דברים שאמרה לו אמו של הילד שמופיע בצילום, ושמחלון ביתה נשקפת היצירה החדשה: "היא אמרה לי, אתה יודע, זה הבן שלי ואני מזהה אותו, אבל אני מקווה כי עבור כל שאר האנשים הוא מייצג כל ילד, כל בן אדם – כל אחד שיש לו חלומות, וחלומות שאינם מופקעים בשל דעות קדומות או חזון פוליטי כלשהו".

זו אינה הפעם הראשונה שבה JR מציג יצירות שלו על חומות גבול. בשנת 2007 הוא יצר סדרת צילומי דיוקן של ישראלים ופלסטינים, ואז הדביק פוסטרים ענקיים של הצילומים, זה לצד זה, על חומת ההפרדה. "איש לא ידע לומר מי בצילומים הוא פלסטיני ומי ישראלי", סיפר אז JR.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew