"חוק שוברים שתיקה ימנע גם משר החינוך להיכנס לבתי ספר"

בעקבות אישורו בקריאה ראשונה בכנסת של "חוק שוברים שתיקה", שנועד למנוע פעילות בבתי ספר של אנשים שעלולים לעודד בקרב התלמידים התחבטות מוסרית וסרבנות בצה"ל, מתחזקות ההערכות כי שר החינוך נפתלי בנט לא יורשה בעתיד להיכנס למוסדות חינוך.

"בנט הכריז בריש גלי כי יסרב פקודה אם יתבקש לפנות יהודים מבתיהם ביהודה ושומרון. אם החוק יאושר גם בקריאה שנייה ושלישית, די בהתבטאות זו כדי לשלול מיו"ר הבית היהודי את הזכות להיכנס לבתי ספר", העריך פרופסור מיכה קלשר מהמכון למשפט חוקתי בבית הספר לממשל באוניברסיטת תל אביב.

"יתכן שיהיה פה מקרה נוסף של 'הפוך על הפוך' כפי שהתרחש בתחילת העשור לאחר אישור החוק האוסר קריאות להטלת חרם על ישראל או ישראלים. אז, מיד לאחר אישור החוק, התביעה הראשונה שהוגשה היתה דווקא נגד ועד רבני יש"ע בגין קריאתו לחרם נגד משכירי דירות לאזרחי ישראל הערבים", הסביר פרופסור קלשר.

"שמחוקקים חוק חדש יודעים איך זה מתחיל, אבל לעולם לא יודעים איך זה יסתיים. ומה שהכי מצחיק בחוק החדש זה ששוברים שתיקה בכלל אף פעם לא קראו לסרבנות", הוסיף.

על פי הצעת החוק החדשה תיאסר כל פעילות במוסד חינוך, על ידי אדם או גוף חיצוני שפעילותו עומדת בסתירה חמורה ומשמעותית למטרות החינוך הממלכתי, או של גורם חיצוני הפועל באופן יזום לשם נקיטת הליכים משפטיים מחוץ לישראל נגד חיילי צה"ל בשל פעולה שביצעו במסגרת תפקידם.

"מטרת 'שוברים שתיקה' וכל הארגונים הדומים לו היא לחתור תחת קיומה של ישראל ולפגוע בחיילי וקציני צה"ל", אמרה יוזמת החוק, חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי ממפלגת "הבית היהודי".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew