להציב מראה מול שוטרים

אחת משיטות המחאה הלא אלימות המקוריות ביותר של מפגינים היא הצבת מראות מול שוטרים כדי שיוכלו לראות את ההשתקפות של עצמם, ואולי יתעוררו אצלם מחשבות כפירה לגבי צדקת תפקידם.


 מקסיקו 

אישה מחזיקה מראה שעליה נכתב "אנחנו אנסים" במהלך ההתקוממות במדינת אואחאקה במקסיקו בשנת 2006. במראה ניתן לראות את השתקפותם של יחידות משטרה לפיזור הפגנות. מחאת המראות היתה התארגנות ספונטנית של נשים בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים על תקיפות מיניות שיטתיות של שוטרים נגד מפגינות בניסיון לדכא את ההתקוממות.


 אוקראינה 

בצהרי ה-30 בדצמבר 2013, מפגינות ומפגינים בבירת אוקראינה, קייב, החזיקו מראות מול שוטרים למשך מחצית השעה במחאה על אלימות המשטרה נגד מפגינים שדרשו את התפטרות הנשיא ויקטור ינוקוביץ'. על אחת המראות שהונפו מול שורות שוטרים שהוצבו סביב מבני הממשלה, נכתב: "על מי ועל מה אתם מגנים?".


 בריטניה 

ב-11 בדצמבר 1983 הקיפו אלפי נשים שבידיהן מראות את בסיס חיל האוויר גרינהם קומון בברקשייר שבאנגליה, במחאה על הצבת נשק גרעיני במקום. המחאה נערכה במסגרת מחנה שלום של נשים שפעל סמוך לבסיס במשך כשני עשורים.


 קנדה 

השתקפות שוטרים במראה של מפגין באתר הנחת צינור נפט במחוז בריטיש קולומביה שבקנדה. נובמבר 2014.


 ארה"ב 

ב-8 בדצמבר 2014 התקיימה בברקלי בקליפורניה הפגנה נגד חימוש כוחות המשטרה בארה"ב בציוד צבאי. ניק רנדאווה, סטודנט בן 28, הניף מול השוטרים מראה שעליה נכתב "רוצה לדעת מי הגיע לפה כדי לעורר מהומות? חפש את מי שבא לבוש ומצויד לעורר מהומות".

מפגינים נושאים ארון קבורה מכוסה מראות בעיר פרגוסון שבארה"ב במחאה על רצח מייקל בראון על ידי השוטר דארן וילסון.

מפגינים בבוסטון מציבים מראות מול שוטרים בדצמבר 2014 במחאה על ההחלטה לא להעמיד לדין שוטרים שחנקו למוות את אריק גרנר בניו יורק.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew