נחשפו התוצאות האמיתיות של הבחירות לנשיאות מצרים: א-סיסי לא ניצח

קמפיין הבחירות העולמי "איש לא ראוי לקולך" זכה בניצחון סוחף בבחירות לנשיאות מצרים לאחר שיותר מ-60% מהמצביעים הרשומים קבעו כי המנצח בבחירות אינו נימנה כלל על רשימת המתמודדים.

למעלה מ-35 מיליון בוחרים רשומים העדיפו לא להגיע לקלפי וקבעו בכך כי איש לא מתאים להיות הנשיא הבא. איש לא, הידוע גם בכינוי "אף אחד", זכה לפיכך בתמיכת כ-58.5% מבעלי זכות הבחירה.

הרחק מאחור, במקום השני, דורג הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי שזכה בכ-22 מיליון קולות, או לתמיכת כ-37% מהמצביעים הרשומים.

כמו למקום הראשון, גם למקום השלישי הגיע מישהו שכלל לא נימנה על רשימת המתמודדים: הכדורגלן המצרי מוחמד סלאח המככב בקבוצת ליברפול האנגלית.

מרביתם של יותר ממיליון פתקי ההצבעה שהוגדרו כפסולים, נפסלו בגלל שמצביעים סימנו על הפתקים X ליד שמות שני המועמדים הרשמיים – א-סיסי ו"מועמד האופוזיציה" מוסא מוסטפה – והוסיפו מתחת בכתב יד את שמו של כוכב הכדורגל שלידו סימנו V.

עקב כך, בסיכומו של דבר, גרף למעשה סלאח יותר קולות מאשר המועמד הרשמי מוסטפה שזכה בכ-700 אלף קולות.

קמפיין "איש לא ראוי לקולך" איננו תופעה חדשה במצרים. כך למשל, בשנת 2011, עוד בטרם נודע בכלל מי יהיו המתמודדים בבחירות לנשיאות שבהן זכה בסופו של דבר מוחמד מורסי, הניף מפגין בכיכר תחריר דף שעליו הדפיס את המילים: "יודח הנשיא הבא".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew