"לצאת נגד אלימות, שחיתות, אי-שוויון, וניצול לרעה של כוח"

שחקנית ובמאית הקולנוע האמריקאית-ישראלית נטלי פורטמן מסבירה לראשונה את הסיבה להחלטתה לא להגיע לישראל כדי לקבל את פרס בראשית, אשר גרמה לביטול הענקת הפרס וגררה קריאות לשלול את אזרחותה הישראלית של פורטמן. פרס בראשית, בסך שני מיליון דולר, נוהג להכתיר את עצמו בתואר "פרס נובל היהודי".

בהודעה שפירסמה בחשבונה באינסטגרם כתבה פורטמן:

"ההחלטה שלי לא להשתתף בטקס פרס בראשית הוצגה באופן לא מדויק על ידי אחרים. הרשו לי לדבר בשם עצמי. החלטתי לא להשתתף בגלל שלא רציתי ליצור רושם שאני תומכת בבנימין נתניהו, אשר אמור היה לנאום בטקס. באותה המידה, אינני חלק מהתנועה למען חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל (BDS) ואינני תומכת בה.

כמו ישראלים ויהודים רבים ברחבי העולם, אני יכולה להשמיע ביקורת כלפי המנהיגות בישראל מבלי לרצות להחרים את כל המדינה. חברי ומשפחתי הישראלים יקרים ללבי, וכך גם אוכל, ספרים, אמנות, קולנוע וריקוד ישראלים.

ישראל נוסדה בדיוק לפני 70 שנים בתור מקלט לפליטי השואה. אבל התעמרות באלו שסובלים מזוועות בימינו פשוט אינה עולה בקנה אחד עם ערכיי היהודים. מכיוון שישראל יקרה לי, אני חייבת לצאת נגד אלימות, שחיתות, אי-שוויון, וניצול לרעה של כוח.

בבקשה אל תייחסו לי מילים שלא מגיעות ישירות ממני.

ההתנסות הזאת עוררה בי השראה לתמוך בכמה עמותות בישראל. אודיע על כך בקרוב, ואני מקווה שאחרים יצטרפו אלי בתמיכה בעבודה המעולה שהן עושות".

My decision not to attend the Genesis Prize ceremony has been mischaracterized by others. Let me speak for myself. I chose not to attend because I did not want to appear as endorsing Benjamin Netanyahu, who was to be giving a speech at the ceremony. By the same token, I am not part of the BDS movement and do not endorse it. Like many Israelis and Jews around the world, I can be critical of the leadership in Israel without wanting to boycott the entire nation. I treasure my Israeli friends and family, Israeli food, books, art, cinema, and dance. Israel was created exactly 70 years ago as a haven for refugees from the Holocaust. But the mistreatment of those suffering from today’s atrocities is simply not in line with my Jewish values. Because I care about Israel, I must stand up against violence, corruption, inequality, and abuse of power. Please do not take any words that do not come directly from me as my own. This experience has inspired me to support a number of charities in Israel. I will be announcing them soon, and I hope others will join me in supporting the great work they are doing.

A post shared by Natalie Portman (@natalieportman) on

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. גיא
    ספט 25, 2018

    אני משתמש במילים שלך:"החלטתי לא להשתתף בגלל שלא רציתי ליצור רושם שאני תומכת בבנימין נתניהו, אשר אמור היה לנאום בטקס".מאחר ואת לא טיפשה את מבינה היטב שהשתתפות באירוע בו מופיע ביבי אינה מעידה על תמיכה בו אלא שנושא האירוע חשוב לך.את אומרת שאת לא תומכת ב-BDS אבל מה שעשית זה בדיוק מה שרוג'ר ווטרס ימ"ש עושה:מבחינתו ההגעה לישראל היא תמיכה במדיניות הממשלה (כמובן רק בישראל,לא בתורכיה או סין או איראן או כל מדינה אחרת) ומבחינתי מה שקובע זה מעשים ולא מילים.זכותך לא להסכים עם המדיניות הישראלית אבל אין שום קשר בין זה לבין החרמת (כך בדיוק) ראש הממשלה.על איזו התעמרות במי שסובל מאיזה זוועות את מדברת?ועל אילו ערכים יהודיים?החרמת מי שלא נראה לך?התגוננות מפני אויבים שמבחינתך לא מקובלת?את לא טובה יותר מווטרס ושאר הדבילים ותגידי מה שאת רוצה

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew