אין כיבוש: גירסת כיסוי לשיר "טוי"

גירסת כיסוי לשיר זוכה האירוויזיון "טוי" של נטע ברזילי, שנכתבה ובוצעה על ידי עדי גרנות בעקבות אירועי ה-14 במאי 2018 ברצועת עזה.

ביום שני שעבר חצינו קו אדום חדש, ולא רק כי הרגנו בירי חי 60 מפגינים עזתים שלא באמת היוו סכנה בטחונית, אלא גם כי הצלחנו איכשהו, גם ביום מדמם ונורא כזה, להדחיק את העוול וללכת לחגוג את עצמנו ואת המדינה שלנו בכיכר. האדישות, ההדחקה והרוע שגידלנו במשך למעלה מיובל של כיבוש שגוזל מהפלסטינים את אנושיותם וזכויותיהם ומחרב לנו את החברה, היו צורמים במיוחד באותו יום. אבל אי אפשר להפריד אותם ממה שהתרחש בעזה בשבועות האחרונים, ובכלל מזה שאנחנו שולטים בכוח הנשק על מיליוני בני אדם בשטחים הכבושים כבר 51 שנה.אז החלטתי לכתוב גרסת כיסוי לשיר המעולה הזה, ולקוות שהיא תוכל להכיל את הפער הבלתי נתפס מבחינתי שבין החגיגה הלאומית לבין הבושה והעצב שהמעשים שלנו בשטחים גורמים לי להרגיש. מילים ושירה: עדי גרנותהקלטה ומיקס: איתי קרןגאונות במקור: נטע ברזילי, דורון מדלי וסתיו בגר

Posted by Adi Granot on Tuesday, May 22, 2018

מילים ושירה: עדי גרנות. הקלטה ומיקס: איתי קרן.

"ביום שני שעבר (14 במאי) חצינו קו אדום חדש, ולא רק כי הרגנו בירי חי 60 מפגינים עזתים שלא באמת היוו סכנה בטחונית, אלא גם כי הצלחנו איכשהו, גם ביום מדמם ונורא כזה, להדחיק את העוול וללכת לחגוג את עצמנו ואת המדינה שלנו בכיכר", סיפרה גרנות על הרקע ליצירת גרסת הכיסוי של השיר.

"האדישות, ההדחקה והרוע שגידלנו במשך למעלה מיובל של כיבוש שגוזל מהפלסטינים את אנושיותם וזכויותיהם ומחרב לנו את החברה, היו צורמים במיוחד באותו יום. אבל אי אפשר להפריד אותם ממה שהתרחש בעזה בשבועות האחרונים, ובכלל מזה שאנחנו שולטים בכוח הנשק על מיליוני בני אדם בשטחים הכבושים כבר 51 שנה".

"אז החלטתי לכתוב גרסת כיסוי לשיר המעולה הזה, ולקוות שהיא תוכל להכיל את הפער הבלתי נתפס מבחינתי שבין החגיגה הלאומית לבין הבושה והעצב שהמעשים שלנו בשטחים גורמים לי להרגיש".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew