אין כיבוש: גירסת כיסוי לשיר "טוי"

גירסת כיסוי לשיר זוכה האירוויזיון "טוי" של נטע ברזילי, שנכתבה ובוצעה על ידי עדי גרנות בעקבות אירועי ה-14 במאי 2018 ברצועת עזה.

ביום שני שעבר חצינו קו אדום חדש, ולא רק כי הרגנו בירי חי 60 מפגינים עזתים שלא באמת היוו סכנה בטחונית, אלא גם כי הצלחנו איכשהו, גם ביום מדמם ונורא כזה, להדחיק את העוול וללכת לחגוג את עצמנו ואת המדינה שלנו בכיכר. האדישות, ההדחקה והרוע שגידלנו במשך למעלה מיובל של כיבוש שגוזל מהפלסטינים את אנושיותם וזכויותיהם ומחרב לנו את החברה, היו צורמים במיוחד באותו יום. אבל אי אפשר להפריד אותם ממה שהתרחש בעזה בשבועות האחרונים, ובכלל מזה שאנחנו שולטים בכוח הנשק על מיליוני בני אדם בשטחים הכבושים כבר 51 שנה.אז החלטתי לכתוב גרסת כיסוי לשיר המעולה הזה, ולקוות שהיא תוכל להכיל את הפער הבלתי נתפס מבחינתי שבין החגיגה הלאומית לבין הבושה והעצב שהמעשים שלנו בשטחים גורמים לי להרגיש. מילים ושירה: עדי גרנותהקלטה ומיקס: איתי קרןגאונות במקור: נטע ברזילי, דורון מדלי וסתיו בגר

Posted by Adi Granot on Tuesday, May 22, 2018

מילים ושירה: עדי גרנות. הקלטה ומיקס: איתי קרן.

"ביום שני שעבר (14 במאי) חצינו קו אדום חדש, ולא רק כי הרגנו בירי חי 60 מפגינים עזתים שלא באמת היוו סכנה בטחונית, אלא גם כי הצלחנו איכשהו, גם ביום מדמם ונורא כזה, להדחיק את העוול וללכת לחגוג את עצמנו ואת המדינה שלנו בכיכר", סיפרה גרנות על הרקע ליצירת גרסת הכיסוי של השיר.

"האדישות, ההדחקה והרוע שגידלנו במשך למעלה מיובל של כיבוש שגוזל מהפלסטינים את אנושיותם וזכויותיהם ומחרב לנו את החברה, היו צורמים במיוחד באותו יום. אבל אי אפשר להפריד אותם ממה שהתרחש בעזה בשבועות האחרונים, ובכלל מזה שאנחנו שולטים בכוח הנשק על מיליוני בני אדם בשטחים הכבושים כבר 51 שנה".

"אז החלטתי לכתוב גרסת כיסוי לשיר המעולה הזה, ולקוות שהיא תוכל להכיל את הפער הבלתי נתפס מבחינתי שבין החגיגה הלאומית לבין הבושה והעצב שהמעשים שלנו בשטחים גורמים לי להרגיש".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew