ישראלית עוכבה בצרפת כי הדרכון הביומטרי הכיל פרטי אדם אחר

חן פלום, אזרחית ישראלית שהגיעה לצרפת בשבוע שעבר, עוכבה בנמל התעופה בפריז אחרי שהתברר שהדרכון הביומטרי שלה מכיל גם פרטים של אדם אחר – כך פורסם בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב' ב-24 במאי 2018.

בנוסף לתמונה ולפרטים הגלויים, כל דרכון ביומטרי מכיל גם עותק נוסף של פרטים סמויים – אותם ניתן לראות באמצעים מיוחדים שיש לבקרי הגבול. "לא הבנתי מה קורה", סיפרה פלום, "לקחו אותי לחדר חקירות והפרידו אותי מהמשפחה שלי. הם עשו כל מיני בדיקות ואמרו לי שכנראה משרד הפנים שלנו עשו איזושהי בעיה עם הדרכון ושצריך לפנות אליהם שיסדרו את זה".


פלום הורשתה בסופו של דבר להיכנס לצרפת אולם הוזהרה כי למדינות אחרות לא יתנו לה להיכנס ככה. "השוטר אמר לי שאם הייתי רוצה לטוס לדוגמה לארצות הברית סביר להניח שבמקרה הטוב היו שולחים אותי על טיסה חזרה לארץ", סיפרה.

לדבריה, בביקורת הגבולות בישראל לא נאמר לה דבר. "אף אחד לא שם לב. וגם לפני זה, זה דרכון שחידשתי לפני שנה כמעט. טסתי איתו כבר פעם אחת לברטיסלבה והכל עבר בסדר. יצאתי עם דרכון תקין מהארץ, חזרתי ויצאתי עוד פעם וחזרתי שוב ואף אחד בארץ לא שם לב".

בתגובה נמסר מרשות האוכלוסין וההגירה: "הנושא הובא לידיעתנו לראשונה היום. הוא ייבדק ואנחנו נלמד את הסוגיה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.